دلیل سفیدی مو در کودکان و جوانان

موی سفید در سر کودک,علت سفیدی مو در نوجوانی,موی نوزاد,دلایل سفیدی مودرکودکان,علت سفید شدن ابرو,تقویت موی سر کودکان,علت سفید شدن مژه,آیا موی سفید دوباره سیاه میشود

یشتر افراد با افزایش سن سفیدی یا خاکستری شدن موها را تجربه می کنند، زیرا فولیکول های مو به تدریج تولید ملانین ( رنگدانه ی اصلی مو) را متوقف می کند. اما برخی افراد نخستین موهای سفید خود را حتی قبل از سی سالگی مشاهده می کنند. سفید شدن مو در سنین جوانی ممکن است نشانه ای از برخی مشکلات جدی باشد.

ژنتیک
در صورتیکه سفید شدن موهای پدر یا مادر شما در سنین جوانی اتفاق افتاده، از نظر ژنتیکی ممکن است دچار سفیدی زودرس مو شوید. زمان توقف تولید ملانین توسط ژن های موجود در بدن تعیین می شود، در این صورت DNA ممکن است سفید شدن موها در سنین جوانی را برای شما رقم بزند.

کمبود ویتامین
خاکستری شدن دائمی موها می تواند نشانه ای از کمبود ویتامین به ویژه کمبود ویتامین B باشد. درصورت پیروی از یک رژیم غذایی متعادل و عدم ابتلا به سوء تغذیه ممکن است به کم‌خونی پرنیسیوز مبتلا باشید. در این نوع کم خونی بدن توانایی جذب ویتامین B12 را از خون ندارد. همچنین در صورت مثبت بودن آزمایش کم‌خونی پرنیسیوز با پزشک خود برای شروع اقدامات درمانی مشورت کنید، در این مورد تزریق منظم ویتامین B12 برای مقابله با این نوع کمبود موثر است.

اختلال تیروئید
اگر غده تیروئید شما قادر به تولید هورمون تیروئید به اندازه ی کافی نباشد، بنابراین از هیپوتیروئیدیسم یا بیماری کم کاری تیروئید رنج می برید. براساس دانشگاه میشیگان، یکی از عوارض جانبی کم کاری تیروئید خاکستری شدن موها به صورت دائمی است. آزمایش خون می تواند در تشخیص هیپوتیروئیدیسم موثر باشد، در این صورت می توانید از داروهایی برای جبران هورمونی که بدن شما قادر به تولید طبیعی آن نیست، استفاده کنید.

مصرف سیگار
براساس مطالعات انجام شده در لانکشایر انگلستان می توان گفت میان مصرف سیگار و شروع خاکستری شدن و ریزش مو ارتباط مستقیمی وجود دارد.

 

منبع:سایت نسخه