میکروپیگمنتیشن (خطرات و عوارض،روش،تصاویر،هزینه)

میکروپیگمنتیشن ابرو,میکروپیگمنتیشن موی سر,میکروپیگمنتیشن لب,عوارض میکروپیگمنتیشن,قیمت میکروپیگمنتیشن ابرو,مرکز تخصصی میکروپیگمنتیشن,میکروپیگمنتیشن چیست,میکروپیگمنتیشن خط چشم,عوارض هاشور ابرو,قیمت هاشور ابرو,تصاویر هاشور ابرو,فیلم هاشور ابرو,هاشور ابرو سه بعدی,هاشور لب,هاشور ابرو چیست,مراحل هاشور ابرو,میکروپیگمنتیشن ابرو,میکروپیگمنتیشن موی سر,میکروپیگمنتیشن لب,عوارض میکروپیگمنتیشن,قیمت میکروپیگمنتیشن ابرو,مرکز تخصصی میکروپیگمنتیشن,میکروپیگمنتیشن چیست,میکروپیگمنتیشن خط چشم,عوارض هاشور ابرو,تصاویر هاشور ابرو,هاشور ابرو سه بعدی,قیمت هاشور ابرو,فیلم هاشور ابرو,مراحل هاشور ابرو,هاشور لب,هاشور ابرو چیست

میکروپیگمنتیشن بر خلاف تصور نادرست بعضی از عزیزان مهارت تاتو نیست.تاتو یا همان روش سنتی و غیر ایمن اننتقال رنگدانه ها به زیر پوست است .استفاده از سوزن های غیر بهداشتی و رنگ های غیر استاندارد و محیط غیر استریل و همچنین عدم کنترل عمق نفوذ رنگ توسط کاربر عوارض جبران ناپذیری به همراه داشت در حالی که در روش میکروپیگمنتیشن استفاده از دستگاه های دارای مجوز بهداشت ،رنگ دانه های تولید شده بر اساس اصول زیست سازگاری،استفاده از سوزن های یکبار مصرف استریل به صورت کارتریج و تنظیم عمق دقیق سوزن و انجام کار با حفظ حالت طبیعی چهره همه و همه از اصول آرایش دایم در روش میکروپیگمنتیشن است

از این دستگاه برای دو رشته می توان استفاده کرد.۱-میکروپیگمنتیشن ۲-جوانسازی پوست یا skin rejuenation

میکروپیگمنتیشن:

در معنای لغوی واژه میکرو پیگمنتیشن کاشت رنگ دانه های ایمن در قسمت فوقانی لایه درمیس پوست می باشد.

کاربردمیکروپیگمنتیشن : بهبود ظاهر پلک ها،اضافه کردن و یا جایگزین کردن ابروها ،بهبود خط لب،خط چشم دایمی،تقویت مژه برای مژه های کم پشت،قرینه سازی ابروها،لک های ماه گرفتگی،ناهنجاری های مویرگی خوش خیم،مخفی کردن قسمت های بی مو در بیماران دارای جای زخم بر روی فرق سر،بازسازی هاله سینه،افرادی که به آرایش چشم آلرژی دارند.

 

جوانسازی پوست یا مزوتراپی:

این دستگاه می تواند کمک بسیاری باشد برای  همکارانی که تمایل به فعالیت در زمینه مراقبت های پوستی (skin care) دارند.

کارتریج های یکبار مصرف و ایمن این دستگاه را می توان جایگزین ماساژهای دستی و تزریق های پوستی با سوزن های انسولین کرد که علاوه بر ایمن بودن باز خورد سریعتری نسبت به روشهای سنتی خواهید داشت.

در حال حاضر بیشترین کاربرد میکروپیگمنتیشن ،آرایش دایم است.

میکروپیگمنتیشن یک روش زیباسازی صورت است که مشتری می‌تواند زیبایی و آرایش کاملا طبیعی و مناسب صورت خود را بصورت همیشگی و دائم داشته باشد این نوع خدمات جدید توسط متخصص این رشته و با وسیله‌ی

مخصوص انجام می شود که ۱۰۰% بهداشتی و ایمن است و مجوز رسمی اداره بهداشت را دارد. پیشرفته‌ترین و جدیدترین متد در زمینه زیبایی با پیگمنت سازی ابرو است .

آرایش و قرینه‌سازی طولانی مدت ابرو به روش هاشور مویی (تاچ) که شکل رویش مو در ابرو کار می‌شود.

لطفاً در مورد ماندگاری میکروپیگمنتیشن توضیح دهید .

باید توضیح داده شود که عمق نفوذ سوزن ها زیاد نیست و پیگمنت ها در لایه های سطحی پوست قرار می گیرند. همچنین رنگ ها با بدن سازگار می باشند. در نتیجه ماندگاری رنگ ها در حدود ۳-۲/۵ سال بوده که بعد از آن رفته رفته کمرنگ می شود و نیاز به میکروپیگمنتیشن مجدد می باشد.

 برای اینکه میکروپیگمنتیشن ایمن برای من انجام دهند و نگران انتقال بیماری های مسری نباشم می بایست چه اقداماتی قبل، حین و بعد از میکروپیگمنتیشن انجام گیرد؟

عمل میکروپیگمنتیشن با نفوذ سوزن به داخل پوست و کاشت رنگ در داخل بافت پوست همراه می باشد. لذا این عمل باید در شرایط کاملاً بهداشتی انجام شود. بدین منظور شخصی که عمل میکروپیگمنتیشن را انجام می دهد باید قبل و حین و بعد از کار ملاحظاتی را در نظر بگیرد. از جمله اینکه حتماً قبل از شروع کار، کلیه وسایل اعم از دستگاه و قلم و سطوح در تماس را با ماده ضدعفونی کننده سطوح تمیز نماید. ناحیه مورد نظر جهت میکروپیگمنتیشن را با ماده ضدعفونی کننده پوست تمیز کند. درحین کار از دستکش یکبارمصرف، ماسک و پیش بند استفاده کند. بعد از انجام کار کلیه لوازم یکبار مصرف دور انداخته شود و ناحیه مورد نظر با ویتامین آ کاملاً چرب شده و تا ۳ روز بطور مستقیم در تماس با آب قرار نگیرد.

اطلاع دقیق از نوع دستگاه و کارتریج و رنگ مورد مصرف از الزامات قبل از کار می باشد.

 

عوارض ناشی از استفاده از دستگاه های غیر استاندارد چیست؟

استفاده از دستگاه های غیر استاندارد با خونریزی و تورم زیاد همراه است و در بعضی مواقع اثرات جبران ناپذیری از جمله اسکارها و عفونت های شدید و همچنین انتقال بیماری های ایدز، هپاتیت، جذام و… را ناشی می شود.

 کارتریج چیست و چه تفاوتی با سوزن های تاتوی سنتی دارد؟ لطفاً معایب و محاسن هر یک را توضیح دهید.

عمل میکروپیگمنتیشن در واقع با وارد شدن سوزن به داخل بافت پوست انجام می پذیرد. یعنی سوزن در تماس مستقیم با بافت داخلی پوست می باشد. پس سوزن ها باید کاملاً تمیز، استریل و عاری از هرگونه میکروب و آلودگی باشند.در سیستم تاتوهای سنتی سوزن و سرپلاک در هنگام نصب در تماس مستقیم با دست آرایشگر می باشند، لذا سوزن پس از نصب بر روی دستگاه از حالت استریل خارج شده و احتمال بروز عفونت افزایش می یابد. دستگاه ها با سیستم های کارتریجی طوری طراحی شده اند که سوزن ها در داخل محفظه کارتریج قرار گرفته و برای نصب به هندپیس دستگاه، با دست کاربر تماس پیدا نمی کنند، لذا کلیه سوزن ها تا هنگام ورود به داخل بافت، استریل باقی می مانند. نکته دوم اینکه در سیستم کارتریجی پلمپ بودن انتهای کارتریج سبب می شود در هنگام کار خون و لنف به درون هندپیس نفوذ نکند و با تعویض کارتریج، کل قسمتی که در تماس با پوست شخص بوده یا احتمال وجود مقداری خون و لنف می باشد از سیستم خارج شود و نصب کارتریج استریل جدید ایمنی را برای مشتری به همراه آورد.

آیا امکان استفاده از یک کارتریج برای دو نفر وجود دارد؟

خیــر، به دلـیل اینـکه سوزن های داخـل کارتریـج در تماس مسـتقیم با خـون و لنـف فــرد بوده و قابل اسـتریل شدن با اتوکـلاو نمی باشند، نمی توان از یک کارتریج برای دو نفر استفاده نمود.

 آیا می توان کارتریجی را که در جلسه اول میکروپیگمنتیشن مورد استفاده قرار گرفته در جلسه بعد نیز برای همان فرد مورد استفاده قرار داد؟

خیر، چون کارتریج استفاده شده حامل خون و لنف بوده و محل مناسبی برای رشد باکتری ها و میکروب ها می باشد، بنابراین بعد از مصرف باید دورانداخته شود.

 بعد از انجام میکروپیگمنتیشن تا چند روز نمی توان حمام کرد؟

بعد از انجام میکروپیگمنتیشن لازم است ناحیه کار شده توسط ویتامین آ چرب شود. این پوشش پماد سبب می شود که آب با موضع کار شده تماس نداشته باشد در نتیجه حمام کردن بلامانع است به شرطی که سطح ناحیه پیگمنتیشن شده کاملاً توسط ویتامین آ پوشیده شده باشد.

اگر بعد از انجام میکروپیگمنتیشن ناحیه کار شده را چرب نکنم تأثیری در نتیجه کار دارد؟

قطعاً، چرب کردن ناحیه میکروپیگمنتیشن شده به وسیله ویتامین آ به ترمیم و بازسازی پوست کمک می کند و مانع از خشک شدن پوست می شود، همچنین وجود پوششی از پماد و ویتامین آ نقش محافظی را دارد که از ورود میکروب ها و آلودگی به درون زخم ممانعت می کند.

 

برای پاک کردن ابروهایی که قبلاً تاتو شده اند چه روشی پیشنهاد می شود؟

برای پاک کردن تاتوهای قبلی می بایست به پزشک متخصص پوست مراجعه شود.

 

لطفاً در مورد محلول Dilution و کاربرد آن توضیح دهید؟

این محلول ساخته شده از ماده پایه رنگ ها می باشد که فاقد هرگونه پیگمنت است. از این محلول جهت رقیق تر کردن رنگ ها استفاده می شود. همچنین اگر رنگ شما بر اثر باز ماندن درب بطری آن خشک شد، چند قطره از این محلول به آن اضافه کرده و به خوبی تکان دهید تا دوباره رنگ مایع بدست آید.

در صورتی که پس از میکروپیگمنتیشن، رنگ ناحیه کار شده کم رنگ شده باشد، چه باید کرد ؟

قـابل ذکـــر است احتــمال اینکه در جلـسـه اول میـکروپیگمنتیشـن کلیـه نقاط یک رنگ نشـود و نتیـجه کار یکـنواخت نباشـد، وجـود دارد. لذا بعــد از یک ماه آن نواحی که نیاز به میکروپیگمنتیشن مجدد دارند مشخص شده و باید در جلسه ترمیم اصلاح شوند.

رنگ های میکروپیگمنتیشن

انتخاب رنگ مناسب در میکروپیگمنتیشن جهت آرایش دائمی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در صورت استفاده از رنگ هایی که براساس اصول بهداشتی تولید نشده اند، سلامتی افراد با مخاطره جدی مواجه خواهد شد. براساس متد میکروپیگمنتیشن، رنگدانه ها می بایست توسط کارتریج های استریل از اولین سد دفاعی بدن – اپیدرم – عبور کنند و به لایه درمیس پوست منتقل گردند. به همین دلیل اطمینان از استریل بودن رنگ، عدم سمیت و عاری بودن از هرگونه مواد سرطان زا بسیار حائز اهمیت می باشد.

باید خاطر نشان کرد که رنگ های بهداشتی و استاندارد به دلیل رعایت اصول زیست سازگاری و عدم آلودگی و عدم سمیت محصول، ممکن است در مقایسه با رنگ هایی که جهت تولید آنها از فلزات سنگین و مواد فاقد استاندارد استفاده شده است ماندگاری کمتری داشته باشند، اما باید توجه داشت در ازای ماندگاری بیشتر رنگ، مشتری چه بهای گزافی را پرداخت خواهد نمود.

حال برای تشخیص رنگ ایمن و بهداشتی از سایر رنگ ها می بایست به این نکته مهم توجه داشت که رنگ، دارای تائیدیه از مراجع ذی صلاح همچون وزارت بهداشت هر کشور باشد که مصرف کننده، چه فردی که میکروپیگمنتیشن برای او انجام می گردد و چه پیگمنتر (اجرا کننده میکروپیگمنتیشن ) هر دو می بایست به این موضوع بسیار مهم توجه ویژه ای داشته باشند.

رعایت اصول ایمنی و بهداشتی در خصوص پیگمنتر

باید به این نکته توجه داشت که ریسک مبتلا شدن متقاضی به بیماری نسبت به پیگمنتر کمتر می باشد. زیرا اگر متقاضی در طول روز با یک پیگمنتر در رابطه با میکروپیگمنتیشن در ارتباط باشد، پیگمنتر در طول روز با چند نفر که میکروپیگمنتیشن برای آنها انجام می شود در ارتباط است. بنابراین عدم رعایت اصول ایمنی، ریسک انتقال بیماری برای پیگمنتر را افزایش خواهد داد. پس باید پیگمنتر رعایت اصول ایمنی و بهداشت را اول به خاطر خود، سپس برای شخصی که میکروپیگمنتیشن را برای او انجام می دهد رعایت نماید و این اصل بسیار اساسی و مهم می باشد. با توجه به ماهیت انجام میکروپیگمنتیشن، یعنی انتقال رنگدانه های زیست سازگار به لایه زیرین پوست، عبور از اولین و مهم ترین سد دفاعی بدن یعنی اپیدرم را ناگزیر می نماید. بنابراین شرایط انجام میکروپیگمنتیشن از قبیل محیط انجام کار، دستگاه، رنگ ها و ملزومات مورد استفاده و همچنین مهارت پیگمنتر بسیار حائز اهمیت و حیاتی است و در صورت عدم رعایت اصول ایمنی و بهداشتی، بدون شک سلامت افراد با مخاطره جدی مواجه خواهد شد. به همین منظور حتماً قبل از انجام کار، با جدیت از حصول موارد فوق آگاه شوید.

توجه به این موضوع که پیگمنتر می بایست آموزش ها و مهارت های لازم  را در این زمینه کسب نموده باشد، بسیار حائز اهمیت است. پیگمنتر می بایست پیش از انجام کار، دستگاه را با مواد ضد عفونی کننده مناسب به دقت ضد عفونی کرده و از کیت استریل یکبار مصرف که تمام ملزومات مورد نیاز در انجام یک میکروپیگمنتیشن ایمن در آن قرار دارد، استفاده نماید.

رعایت اصول ایمنی و بهداشتی در خصوص متقاضی

انتظاراتی که می بایست متقاضی انجام میکروپیگمنتیشن از پیگمنتر خود داشته باشد :

 • با توجه به حساسیت انجام میکروپیگمنتیشن، دقت نمایید این کار را افرادی برای شما انجام دهند که دوره های آموزشی لازم را گذرانده باشند و حتماً از آنها درخواست کنید تا گواهی آموزش خود را به شما ارائه نمایند.
 • مطمئن شوید که پیگمنتر از دستگاه ها و رنگدانه های ایمن و مورد تایید وزارت بهداشت استفاده نمایند.
 • حتماً از پیگمنتر بخواهید فرم رضایتنامه مشتری را به شما داده و پس از مطالعه، آن را امضاء نمائید و همچنین پس از اتمام کار برگه اطلاعات مراقبتی پس از میکروپیگمنتیشن را از پیگمنتر گرفته و به نکات مندرج در آن دقت نمائید.
 • دقت نمایید، پیگمنتر قبل از انجام میکروپیگمنتیشن کلیه لوازم را ضدعفونی نموده و از کیت استریل یکبار مصرف استفاده نماید.
 • از پیگمنتر درخواست نمائید قبل از انجام میکروپیگمنتیشن، طرح دلخواهتان را با توجه به ساختار چهره شما ترسیم نماید تا صورت شما از حالت طبیعی خارج نگردد.
 • دقت نمائید حتماً کلیه وسایل و لوازم یکبار مصرف نظیر کارتریج و… می بایست برای هر نفر تعویض گردد.

هشدار : کارتریج ها یکبار مصرف بوده و استفاده از کارتریج هایی که در جلسه قبل حتی برای خودتان مورد استفاده قرار گرفته در جلسات بعدی منع مصرف دارد. در صورت عدم رعایت این موضوع، احتمال ابتلا به بیماری های واگیر خطرناک بسیار بالا می رود.

 

اصول ایمنی در میکروپیگمنتیشن

پیشگیری وکنترل عفونت و جلوگیری از انتقال بیماری های واگیر نظیر ایدز، هپاتیت و … یکی از دغدغه های جدی پزشکان، مسئولین بهداشت، کاربران و متقاضیان در انجام آرایش دائمی محسوب می گردد. به همین دلیل هرچه به جلو پیش می رویم مقررات بهداشتی در خصوص تجهیزات، ملزومات و نحوه انجام کار سخت تر و پیچیده تر می شود. امروزه رعایت اصول ایمنی در میکروپیگمنتیشن، در بسیاری از مراحل انجام این کار دیگر فقط مخصوص پیگمنتر نیست، بلکه متقاضی انجام میکروپیگمنتیشن نیز باید در این زمینه اطلاعات دقیق داشته باشد و حتماً از پیگمنتر خود بخواهد که با استفاده از دستگاه های ایمن، رنگ های استریل زیست سازگار و کارتریج های یکبار مصرف استریل، حداکثر تلاش خود را در پیشگیری و کنترل عفونت به عمل آورد، که این امر مستلزم توجه به دو نکته اساسی می باشد:

 • رعایت اصول ایمنی و بهداشتی در خصوص پیگمنتر (اجرا کننده میکروپیگمنتیشن)
 • رعایت اصول ایمنی و بهداشتی در خصوص متقاضی

گردآوری:پارسیان لب

 

منابع:

amiea

زیباکده

1 دیدگاه دربارهٔ «میکروپیگمنتیشن (خطرات و عوارض،روش،تصاویر،هزینه)»

 1. برای هاشور ابرو یا همون میکروپیگمنتیشن به نظر من بهترین جا مرکز تخصصی میکروپیگمنتیشن نوراطب ظفر هست.
  من از کارشون خیلی خیلی راضی بودم
  هم محیطش شیک و تمیز بود
  هم دستگاهی هم که استفاده میکردن آمیا آلمان بود که مجوز بهداشت هم داره. من تبلیغشو این ور اونور زیاد دیده بودم
  من قبل از رفتن خیلی تحقیق کردم چون خیلی برام مهم بود که هم هاشور قشنگی بزنن هم دستگاهش و رنگاش ایمن و استاندارد باشه.
  من قبلنا ابروی پری داشتم ولی هر آرایشگاهی یه مدل ابرومو برداشت و ابروم داغون شده بود
  یه بارم با بند انداز برقی وقتی داشتم پیشونی مو بند مینداختم دستگاهش یهو ابرومو کند تا اومدم به خودم بیام یه تیکه از ابروم نبود
  دیگه هم ابروم مثل قبل نشد
  الان که ابرو مو هاشور زدم خیلی خوبو طبیعی شده
  اینم سایتش
  nooratebmp.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *