آیا پدیکور در دوران بارداری ضرر دارد؟

آیا انجام پدیکور در دوران بارداری ضرر دارد؟
خیر! معمولاً رسیدگی به ظاهر خود در سالن های آرایشی حس خوبی به خانم ها می دهد. هیچ دلیلی وجود ندارد اگر همیشه بطور منظم برای انجام پدیکور به سالن آرایشی مراجعه می کردید، اکنون که باردار هستید این کار را متوقف کنید.

تمام مطالعات و پزشکان اجازه انجام این کار را به خانم های باردار می دهند. پدیکور به هیچ وجه بر روی مادر و جنین عوارض جانبی ندارد. اما با این حال مواردی وجود دارند که هر خانمی در دوران بارداری باید به آنها حساس باشد و توجه کند.بطور مثال:

یک سالن مناسب انتخاب کنید:

سالنی که انتخاب می کنید نه تنها باید تمیز باشد، بلکه باید به انتظارات مشتریان خود توجه ویژه ای داشته باشد و نکات بهداشتی مربوط به هر فرد را رعایت کنند.این سالن باید دارای تهویه هوای مناسب بوده و امکان تغییر تنظیم هوای سالن برای راحتی مشتری فراهم باشد.

کیت بهداشتی و مطمئن:

باید اطمینان پیدا کنید که در این سالن تمام لوازم پدیکور بخوبی استریلیزه می شوند و در صورت بروز هرگونه جراحت غیرقابل پیش بینی، هیچ گونه عفونتی ایجاد نخواهد شد. چراکه بعضی از این ابزارها سر و لبه های تیزی دارند، به همین دلیل همیشه باید احتیاط کرد.

بهتر است کیت پدیکور خودتان را همراه ببرید: اگر از بهداشتی بودن کیت پدیکور سالن اطمینان ندارید، بهتر است کیت مخصوص خودتان را همراه ببرید. سالنی را پیدا کنید که به انتظارات و نگرانی های خاص مربوط به بارداری شما توجه کند.

 

منبع:مجله نی نی پلاس