نوشیدنی های انرژی زای گیاهی (طب سنتی)

عرقیات گیاهی انرژی زا,دمنوش گیاهی انرژی زا شاهسوند,بهترین داروی انرژی زا,نوشیدنی انرژی زا خانگی,داروهای انرژی زا مجاز,طرز تهیه معجون انرژی زا,داروهای ضد خستگی,دمنوش انرژی

در طب سنتی به چند مورد نوشیدنی انرژی‌زا، به‌خصوص برای کودکان، نوجوانان و ورزشکارانی که به انرژی کافی در طول روز نیاز دارند، اشاره شده که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم:
۱) نوشیدنی شیر بادام: مواد لازم برای تهیه این نوشیدنی شامل ۵۰ گرم مغز بادام خام و پوست‌کنده، ۱۰ بادام هندی خام، ۳ قاشق غذاخوری عسل و ۳ لیوان آب سرد یا شیر کم‌چرب می‌شود. برای تهیه این نوشیدنی انرژی‌زا باید بادام‌ها را همراه عسل و آب یا شیر داخل مخلوط‌کن بریزید و آنقدر آنها را با یکدیگر مخلوط کنید که مایع یکنواختی به دست بیاید.

برای پوست کندن بادام‌های خام هم کافی است آنها را حدود ۶ تا ۸ ساعت خیس و سپس به سادگی، پوست آنها را جدا کنید. این نوشیدنی را می‌توان به‌عنوان یک میان‌وعده غذایی هم مصرف کرد.
۲) شیر مخصوص انرژی‌زا: مواد لازم برای تهیه این نوشیدنی ۲۰ مغز بادام خام و پوست‌کنده، ۴ مغز گردو، ۱۵ مغز پسته خام و پوست‌کنده، ۵ مغز بادام هندی خام، ۱۰ چلغوز خام و پوست‌کنده، ۳ قاشق غذاخوری عسل، ۷ خرمای رسیده و پوست‌کنده و بدون هسته، ۱ قاشق غذاخوری کنجد خام، ۱ قاشق غذاخوری پودر نارگیل، ۵ لیوان شیر کم‌چرب یا آب سرد و نصف قاشق چایخوری زعفران ساییده است. برای تهیه این نوشیدنی انرژی‌زا هم باید تمام این مواد را داخل مخلوط‌کن بریزید و آنقدر آنها را با یکدیگر مخلوط کنید که مایع یکنواختی به دست بیاید.
۳) شیر خرما: مواد لازم برای تهیه این نوشیدنی شامل ۵۰ گرم مغز بادام خام و پوست‌کنده، ۲ قاشق غذاخوری عسل، ۱۰ خرمای رسیده و پوست کنده و بدون هسته و ۳ لیوان آب سرد یا شیر کم‌چرب می‌شود. برای تهیه این نوشیدنی انرژی‌زا باید بادام‌ها را همراه خرما، عسل و آب یا شیر داخل مخلوط‌کن بریزید و آنقدر آنها را با یکدیگر مخلوط کنید که مایع یکنواختی به دست بیاید. این نوشیدنی علاوه بر افزایش نشاط و انرژی، برای آرتروز و پوکی استخوان هم بسیار مفید است.

 

منبع:سلامت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.