داروی گیاهی برای جلوگیری از سکته

جلوگیری از سکته مغزی با راهکارهای ساده,جلوگیری از سکته قلبی,جلوگیری از سکته قلبی و مغزی,هنگام سکته قلبی چه کنیم,پیشگیری از سکته,هنگام سکته مغزی چه کنیم,غذا برای بیماران سکته مغزی,میوه های مفید برای سکته مغزی,داروی گیاهی برای سکته مغزی,تغذیه بعد از سکته مغزی,مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل,درمان سکته مغزی با طب سنتی

فقط برای محافظت از عضلاتتان و قدرتمند شدن نیست که باید سراغ این خوراکی‌ها بروید، مواد غذایی سرشار از پتاسیم، علاوه بر این فایده، می‌توانند از ابتلا به سکته مغزی و بیماری‌های قلبی هم پیشگیری کنند. پس جایی برای آن‌ها در رژیم غذایی روزانه‌تان باز کنید.

کدوتنبل
محققان می‌گویند هر فرد بزرگسال باید هر روز ۴۷۰۰ میلی‌گرم پتاسیم مصرف کند و در هر فنجان کدوتنبل، ۵۸۲ میلی‌گرم از این ماده معدنی وجود دارد.

چغندر
با خوردن یک فنجان چغندر، شما ۵۱۸ میلی‌گرم پتاسیم به بدنتان می‌رسانید. البته این گیاه به تامین ذخیره مورد نیاز بدنتان از فولات، منگنز و مس هم کمک می‌کند و بخشی از نیازتان به فیبر، منیزیم، فسفر، ویتامین C، آهن و ویتامین B6 را هم برطرف می‌کند. تعجب نکنید. شاید در رژیم غذایی اغلب ما سهم چغندر اندک باشد اما حالا که این فایده‌ها را فهمیده‌اید، احتمالا میلتان به خوردن این گیاه بیش از پیش می‌شود.

سس گوجه‌فرنگی
به ماکارونی، مرغ و هر غذای دیگری سس گوجه‌فرنگی، ترجیحا از نوع خانگی‌اش، را اضافه کنید. محققان می‌گویند گوجه‌فرنگی میزان زیادی پتاسیم دارد و یک فنجان از سس آن ۷۲۸ میلی‌گرم پتاسیم را در خود گنجانده است.

لوبیا سفید
یک فنجان لوبیا سفید ۱۱۸۹ میلی‌گرم پتاسیم دارد و با خوردن آن میزان زیادی فیبر و مواد معدنی را به بدنتان می‌رسانید. فراموش نکنید که لوبیای سرشار از پروتئین به تنظیم سوخت‌وساز بدن کمک می‌کند و اگر مایل به کم کردن وزنتان باشید، همراه خوبی برای شما محسوب می‌شود.

هندوانه
تنها با خوردن دو برش هندوانه، ۶۴۱ میلی‌گرم پتاسیم به بدنتان وارد می‌کنید. هندوانه ضدسرطان هم هست و بهتر است هرروز کمی از آن را میل کنید.

ماست
تنها به خاطر کلسیم و باکتری‌های پروبیوتیک ماست را میل نکنید. در هر فنجان از این خوراکی پرطرفدار و پرخاصیت، ۳۸۰ میلی‌گرم پتاسیم وجود دارد و به خاطر باکتری‌های پروبیوتیک موجود در آن هم می‌توانید روده‌هایی سالم داشته باشید.

نظرات بسته شده است.