درمان گیاهی گرما زدگی (طب سنتی)

رفع گرمازدگی با طب سنتی,داروی گرمازدگی,درمان گرمازدگی کودکان,برای گرمازدگی چه باید کرد,برای گرمازدگی چی خوبه,برای گرمازدگی چه بخوریم,شربت ضد گرمازدگی,گرمازدگی چیست,شربت برای گرمازدگی
بیشتر مردم تصور می‌کنند که گرم شدن هوا مهم‌ترین عامل ابتلا به گرمازدگی در فصل‌ تابستان است، در حالی که درمانگران طب سنتی تغذیه نامناسب و مصرف برخی داروها را عامل اصلی ابتلا به گرمازدگی در تابستان می‌دانند.

نوشیدنی‌های ضد صفرا
بررسی میزان خلط صفرا در بدن یکی از بهترین روش‌ها برای پیشگیری و کنترل گرمازدگی است. افرادی که گرم‌ مزاج و صفراوی مزاج هستند، بیشتر در معرض گرمازدگی قرار دارند و باید با گنجاندن خوراکی‌هایی مانند شربت تمرهندی، آب انار تازه، سکنجبین، خیار و عرق‌های گیاهی کنترل کننده صفرا برای پیشگیری و درمان گرمازدگی اقدام کنند و تا می‌توانند میوه‌های ترش مزه مثل آلو و آلبالو بخورند.

با این جوشانده حمام کنید
۱۵ گرم از گیاه گل ختمی را با
۱۵ گرم گل نیلوفر خشک شده و ۱۵ گرم سبوس گندم خوب مخلوط کرده و به ۴ لیوان آب و ۲ عدد کدوی سبز رنده شده اضافه کنید و ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی حرارت بگذارید تا عصاره مواد به‌خوبی خارج شود. مخلوط به‌دست آمده را با آبکش ریز خوب صاف کنید. این عصاره گرم را درون وان آب ولرم بریزید و با تنظیم دمای آب نیم ساعت درون این آب دراز بکشید.

این شربت را خنک بنوشید
برای کاهش حرارت درونی بدن به‌ویژه در افراد صفراوی مزاج شربتی از ترکیب گلاب، نبات و آب بنوشید. نوشیدن این شربت علاوه بر کاهش حرارت درونی، به تسکین سردردهای ناشی از گرمازدگی کمک می‌کند.