درمان خانگی و طبیعی زگیل

درمان خانگی زگیل تناسلی,درمان زگیل با سرکه سیب,چسب زگیل,درمان زگیل با سیر,درمان زگیل صورت,درمان زگیل تناسلی با طب سنتی,درمان زگیل تناسلی با عسل,درمان زگیل تناسلی با سیر,سرکه سیب و دارچین برای زگیل,درمان زگیل تناسلی زنان,از بین بردن زگیل تناسلی,درمان زگیل صورت,درمان زگیل پا,گیاه ضد زگیل چیست,درمان زگیل با شیره انجیر

زگیل جوانه یا یجور از غده های سفت و خشکی است که روی پوست ایجاد می شوند این جوانه ها قابلیت رشد و پخش شدن در سطح پوست را دارند ولی معمولاً ضرری ندارند. زگیل ، طبیعتا همانطور که به وجود آمده، خود به خود نیز از بین می رود.

این تومورهای کوچک خوش خیم پوست در دوران کودکی و بعد از دوره شیرخواری به فراوانی دیده می شوند.

شکل و اندازه زگیل ها متفاوت است. زگیل هایی که بیشتر دیده می شوند برجسته و به شکل گل کلم بوده و در بسیاری موارد روی دست ها به وجود می آیند . زگیل ها ممکن است به صورت پراکنده یا دسته جمعی دیده شوند.
این نوع زگیل ها معمولاً خود به خود از بین می روند. بعضی انواع زگیل شبیه نخ و عده ای مسطح هستند.

زگیل معمولاً به صورت یک برجستگی زبر در پوست ظاهر می شود. این برجستگی ها در بسیاری موارد در انگشتان دست، آرنج، زانو، صورت و فرق سر پدید می آیند. زگیل معمولاً به صورت یک ضایعه برجسته بدون درد کوچک با سطح خشک زبر ظاهر می گردد.

روی کف پاها در جائی که زیر فشار است، این جوانه ها به صورت برجستگی دردناک و سفت بروز می کنند. زگیل در مناطق مرطوب بدن نیز دیده می شود. وقتی زگیل در کف پا پدید می آید دردناک است و به ویژه ناراحت کننده می شود.

در این حالت به علت رطوبت و هوای گرم موجود در حمام ها به آسانی از شخصی به شخص دیگر انتقال می یابد.

بعضی استخرها ی شنا پیش از ورود پاها را از نظر زگیل کنترل می کنند و نمی گذارند بیمار مبتلا وارد استخر شود. در بعضی استخرها هم از جوراب های خاص زگیل استفاده می شود.

زگیل اساساً از طریق آلودگی ویروسی ایجاد می شود. ویروس معمولاً از راه خراش های جزئی در پوست نفوذ می کند. زگیل بدون آنکه قابل پیش بینی باشد مسری است و بیمار ممکن است نقاط دیگر بدن خود را آلوده کند.

به عنوان مثال در صورتی که شخص انگشت دست مبتلا به زگیل خود را بمکد ممکن است آلودگی به لب ها سرایت کند.

عفونت ممکن است از یک عضو مبتلا به زگیل به سایر اعضای خانواده انتشار یابد. به نظر می رسد بعضی عوامل سرشتی نیز ریشه این اختلال باشد. این عوامل به بروز نقص هایی در ایجاد مناسب سطح پوست در بعضی مناطق منتهی می شود.

یک نکته جالب توجه مربوط به طب عامه آن است که قدما می گفتند اگر کسی به گربه آب بپاشد دچار زگیل می شود.

نکته مهم آن است که به محض ظهور، زگیل ساده درمان شود در غیر این صورت انتشار خواهد یافت. در درمان این حالت استفاده از اقدامات مربوط به جیره غذایی سودمند است. در آغاز این کار بیمار باید به مدت 2یا3 روز از یک جیره غذایی استفاده نماید که فقط از میوه تشکیل شده است.

در این دوره باید 3 وعده در روز از میوه های طبیعی و تازه آبدار مانند انگور ، پرتقال، سیب، اناناس، انبه ، گلابی و پاپایا استفاده نشود . برای پاک سازی روده ها در این دوره و پس از آن در صورت لزوم باید تنقیه آب گرم انجام گردد.

بعد از جیره غذایی میوه کامل بیمار باید به تدریج از جیره غذایی کاملاً متعادل خوراکی های طبیعی شامل تخم ها، مغز آجیل، غلات ، میوه و سبزی استفاده نماید. باید در استفاده از میوه تازه و سالاد سبزی خام تاکید شود.

علاوه بر این طی دوره های کوتاهی از جیره غذایی که فقط از میوه تشکیل شده به فواصل ماهانه استفاده شود تا حالت پوست بهبود یابد.

بیمار باید از مصرف چای، قهوه، خوراکی های گوشت دار، آرد سفید ، قند و تمامی فرآورده هائی که از این خوراکی ها ساخته شده پرهیز کند همچنین باید از مصرف غذاهای تصفیه شده ،خوراکی های منجمد و کنسروی و نیز ادویه ، چاشنی و ترشی بپرهیزد.

مشخص شده است که بعضی داروهای خانگی در درمان زگیل سودمنداند. مهمترین این داروها روغن کرچک است. این روغن را باید به آرامی و هر شب روی مناطق مبتلا مالید. این درمان باید چندین ماه ادامه یابد.

یکی دیگر از داروهای با ارزش شیرابه انجیر است این شیرابه را می توان از میوه های تازه و خام انجیر به دست آورد و چند بار در روز روی زگیل زد. این درمان باید به مدت 2 هفته ادامه یابد.

مشخص شده است که سیب زمینی خام نیز در درمان زگیل سودمند است. باید سیب زمینی را خرد کرد و چند بار در روز به سطح مبتلا مالید. این کار باید حداقل 2 هفته ادامه یابد که نتایج خوبی به بار خواهد آورد.

پیاز نیز در درمان زگیل با ارزش است اگرچه ممکن است پیاز برای پوست آغالنده باشد ولی گردش خون را تحریک می کند گاهی زگیل با مالیدن یک قطعه پیاز از بین می رود.

گیاه دیگری که در فارسی عنصل نامیده می شود و به هندی پیاز جنگلی نامیده می شود در از بین بردن زگیل سودمند است. گرد پیاز این گیاه را باید روی سطح مبتلا مالید که نتایج شگرفی به بار می آورد.

گیاه گل قاصد یک داروی با ارزش دیگر برای زگیل هاست شیرابه ای که از بریدن انتهای ساقه گل قاصد بدست می آید باید 2یا3 بار در روز روی منطقه مبتلا گذاشته شود.

از گل همیشه بهار نیز در درمان زگیل استفاده شده است. می توان افشره برگهای این گیاه را روی زگیل قرار داد. ثابت شده است که شیرابه ساقه دراز بین بردن زگیل دارای اثر سودمند است.

روغن استخراج شده از پوسته بادام هندی بسیار تند و خشک کننده و قرمز کننده است و سودمندی آن در زگیل به اثبات رسیده است. در درمان این حالت این روغن را روی زگیل می گذارند.

ثابت شده است که داروهای دیگری نیز در درمان این حالت سودمند می باشند از جمله می توان افشره میوه پاپایا و آناناس را نام برد و نیز پودر گچ مخلوط شده با آب نیز مؤثر است.

برای رفع میخچه و زگیل باید مدت بیست‌وچهار ساعت یک برگ تره فرنگی را در سرکه قوی بخیسانید و بعد از اینکه جای میخچه و زگیل را کاملا شسته و پاک کردید یک قطعه از برگ تره فرهنگی را از سرکه که درآوردید و روی زگیل و یا میخچه‌ی پا بگذارید و روی آن را با نواری محکم ببندید و بگذارید تا صبح فردای آن روز بماند.
بعد نوار و برگ تره را از روی زگیل بردارید و با ناخن آن را بکنید، بعد انگشت خود را روی آن بگذارید، اگر احساس درد نمی‌شود میخچه یا زگیل به کلی خارج شده است، ولی اگر بر عکس احساس درد کردید علامت این است که ریشه‌های آن هنوز باقی است و باید یک قطعه پیاز یا برگهای عشقه (پیچک) را محکم به آن بمالید.

برای رفع زگیل، وسط پیاز برگی را گود کنید و در داخل آن گودی، مقداری نمک آشپزخانه بریزید تا آنجا بماند و آب شود. صبح و شب زگیل را با مایعی که در گودی پیاز پیدا شده است بمالید و پوسته‌های خشک گوشت زگیل را ببرید تا به کلی رفع گردد.

برای رفع میخچه و زگیل باید یک حبه سیر پخته و داغ را روی آن گذاشت و چندین دفعه در روز آن را عوض کرد.

میخچه و زگیل پا را با شیره انجیر می‌توانید معالجه کنید و برای این کار باید شب و صبح، انجیر نرسیده‌ای را بچینید. وقتی از انتهای آن شیر سفیدی درآمد آن را به روی میخچه‌ی پا و زگیل بگذارید به کلی رفع خواهد شد.

از انتهای برگهای انجیر هم شیره سفیدی خارج می‌شود که همین خاصیت را دارد. دم برگهای جوان درخت گردو را روی میخچه و پینه و زگیل دست یا پا بمالید آنها را برطرف خواهد کرد.

یک درمان فول کلوریک زگیل در ایران به این ترتیب انجام می شود که یک دانه عدس سالم را روی زگیل می مالند و آنرا در گلدان کوچکی می کارند و اعتقاد دارند که با بیرون آمدن گیاه عدس، زگیل از بین می رود.

سرکه سیب برای درمان زگیل

این عنصر طبیعی بدون عوارض جانبی است. همچنین، درمان با سرکه سیب ارزان تر از هر درمان دیگر است.
وسایل مورد نیاز برای درمان زگیل با استفاده از سرکه سیب:

این درمان ساده است فقط نیاز به چند مواد اولیه دارید:

سرکه سیب
توپ های پنبه استریل
ژل روغنی

چگونه با سرکه سیب زگیل از بین می رود
برای شروع درمان باید اطراف زگیل را تمیز کنید. اما مراقب باشید! پوست اطراف زگیل نباید صدمه ببیند چون آنرا تشدید میکند
با وازلین یا ژل پترولیوم روی پوست اطراف زگیل را تمیز میکنیم.باید پوست سالم باشد و گرنه سرکه سیب پوست اطراف را می سوزاند
یک توپ پنبه را در سرکه خیس کرده مقدار سرکه را زیاد نریزید فقط در حدی که پنبه خیس شود مدتی پنبه سرکه ای را روی زگیل نگه می داریم ورویش چسب می زنیم تا صبح بماند هر شب تا بهبودی کامل این کار را انجام می دهیم
در طول این فرآیند، ممکن است زگیل سیاه رنگ شود . در واقع، یک نشانه مثبت است که زگیل دارد درمان می شود