درمان خانگی بوی بد دهان

داروی رفع بوی بد دهان,درمان بوی بد دهان ناشی از معده,درمان قطعی بوی بد دهان,بوی بد دهان در صبح,بوی بد معده,قرص برای رفع بوی بد دهان
درمان خانگی و داروی گیاهی برای بوی بد دهان،بوی بد دهانتان فقط اطرافیانتان را فراری نمی‌دهد، وقتی خودتان احساس می‌کنید دهانی بدبو دارید، اعتمادبه‌نفستان پایین می‌آید و میلی به نشستن در کنار دیگران پیدا نمی‌کنید.

شاید تصور کنید تنها چاره بی‌خبر نگه داشتن دیگران از بوی بد دهانتان، بسته نگه داشتنش است. اما اشتباه می‌کنید.شما می‌توانید با مصرف برخی خوراکی‌ها، لااقل تا چند روز از این مشکل خلاص شوید. اولین قدمی که برای حل این مشکل باید بردارید، خوردن آب‌لیموی تازه است.

یک لیمو را نصف کنید و آبش را قطره‌قطره در دهانتان بریزید تا همه گوشه و کنار دهانتان ضدعفونی شود. بعد چند قاشق ماست پروبیوتیک بخورید. باکتری‌های پروبیوتیک مفیدی که در ماست موجود است، به جنگ باکتری‌های بدی می‌روند که باعث بدبو شدن دهانتان شده‌اند و شما را از این مشکل خلاص می‌کنند.

 

چای سبز فراموش نشود
این گیاه بوی بد دهان را خنثی می‌کند
نه به خاطر ترکیبات آنتی‌اکسیدانی موجود در این چای و نه به خاطر تاثیرش در تنظیم سوخت‌وساز بدنتان نیست که باید سراغش بروید. اگر این دلایل تا امروز انگیزه مصرف چای سبز را در شما ایجاد نکرده‌اند، لااقل به خاطر تاثیری که در خوش‌بو شدن دهانتان می‌گذارد آن را مصرف کنید.

محققان می‌گویند برگ‌های چای سبز، بهتر از هر خوشبوکننده مصنوعی می‌توانند دهان شما را از بدبو شدن نجات دهند.

محققان می‌گویند چای سبز باکتری‌های بد دهان را از بین می‌برد و حتی اگر غذایی خورده باشید که باعث بدبو شدن دهانتان شده می‌تواند تاثیرش را خنثی کند. بد نیست هرروز قبل از بیرون رفتن از خانه یک فنجان از این چای بنوشید تا علاوه بر خوشبو کردن دهانتان، احتمال دچار شدن به سرطان دهان را پایین بیاورید.

البته احتمالا بعد از ۲۴ تا ۴۸ ساعت به نتیجه دلخواهتان می‌رسید. اما می‌توانید تا حل شدن مشکل، چندبار این کار را تکرار کنید.اگر بوی بد دهانتان با این روش برطرف نشد، حتما به متخصص گوارش مراجعه کنید. گاهی مشکلات معده می‌تواند شما را گرفتار این بوی آزاردهنده کند.

اگر متخصص گوارش هم سلامت معده‌تان را تایید کرد، به دندان‌پزشک مراجعه کنید. گاهی عفونت‌های لثه و دندان‌ چنین بوی بدی را ایجاد می‌کنند.

نظرات بسته شده است.