درمان خانگی پف زیر چشم

پف چشم بعد از گریه,درمان پف زیر چشم در طب سنتی,جراحی پف زیر چشم,درمان پف زیر ابرو,کرم پف زیر چشم,علت ورم ناگهانی زیر چشم,علت پف زیر چشم در کودکان,علت ورم ناگهانی زیر چشم,درمان پف زیر چشم در طب سنتی,علت پف زیر چشم در کودکان,جراحی پف زیر چشم,پف چشم بعد از گریه,پف زیر ابرو,
تورم ناگهانی چشم,علت پف کردن صورت,درمان قطعی پف زیر چشم

روزانه از مکمل خوراکی ویتامین C استفاده کنید یا با استفاده از لوسیون‌های حاوی ویتامین C، زیر چشم خودتان را ماساژ بدهید. این ویتامین برای ساخت کلاژن ضروری است و از همین طریق، قابلیت ارتجاعی پوست را بهبود می‌بخشد.

علاوه بر این، ویتامین C در گروه آنتی‌اکسیدان‌ها قرار می‌گیرد. بنابراین، این ویتامین می‌تواند مانع از فعالیت‌های مخرب رادیکال‌های آزاد شود و فرآیندهای پیری سلولی را تا حدودی متوقف کند.
اگر کیسه‌های زیر چشم شما به‌علت بی‌خوابی به ‌وجود آمده‌اند، حتما از سنبل‌الطیب استفاده کنید. خواب کافی و مطلوب می‌تواند کیسه‌های زیر چشم را به‌طور قابل‌توجهی کاهش بدهد. هزاران سال است که از سنبل‌الطیب (گیاهی است علفی و چندساله که ساقه آن به‌طور عمودی تا ارتفاع ۲ متر بالا می‌رود) استفاد می‌شود.

این گیاه به صورت وحشی در جنگل‌های کم‌درخت، در حاشیه جویبارها و گودال‌ها در بیشتر مناطق آسیا و ایران می‌روید. سنبل‌الطیب برای درمان بی‌خوابی و اضطراب استفاده می‌شود.

محققان دانشگاه مریلند توصیه می‌کنند ۱ تا ۲ ساعت قبل از خواب شبانه، از مکمل‌های ۲۵۰ تا ۶۰۰ میلی‌گرمی سنبل‌الطیب استفاده کنید.

توصیه دیگر محققان دانشگاه مریلند، استفاده روزانه از کوئرستین (در بیشتر میوه‌ها، سبزیجات، برگ‌ها و دانه‌ها یافت می‌شود) است. به نظر آنها، استفاده روزانه از ۲۵۰ تا ۶۰۰ میلی‌گرم کوئرستین به برطرف کردن پف یا کیسه‌های زیر چشم کمک می‌کند.

این اثرگذاری کوئرستین به ‌علت خواص ضدالتهابی آن است. کوئرستین، به‌عنوان نوعی آنتی‌هیستامین هم شناخته می‌شود که با علائم حساسیت مقابله می‌کند. البته قبل از مصرف مکمل‌های گیاهی، درباره این کار با پزشک‌تان مشورت کنید.

اگر پف‌های زیر چشم یا همان کیسه‌های زیر چشم به ‌علت مشکلات و بیماری‌های خاصی مانند بیماری‌های کلیوی و تیروییدی به ‌وجود آمده باشند، درمان‌های خانگی نمی‌توانند موثر باشند. بنابراین، در صورت برطرف نشدن مشکل با درمان‌های خانگی، حتما به پزشک مراجعه کنید. با این حال، قبل از مراجعه به پزشک می‌توانید از توصیه‌های تغذیه‌ای زیر برای مقابله با این مشکل کمک بگیرید:

وجود سدیم زیاد در رژیم غذایی می‌تواند باعث احتباس مایعات و در نتیجه شکل‌گیری پف زیر چشم شود. بنابراین، سدیم مصرفی روزانه را در محدوده ۱۵۰۰ تا ۲۴۰۰ میلی‌گرم حفظ کنید. علاوه بر این، مصرف مواد غذایی فرآوری‌شده مانند سوسیس و کالباس را به حداقل برسانید.

کم‌آبی بدن یکی از مشکلات موثر در شکل‌گیری پف زیر چشم است. بنابراین، در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید. اضافه کردن مواد غذایی پُرآب مانند سبزی‌ها و میوه‌ها به رژیم غذایی نیز ضروری است. خیار، کاهو، کرفس، هندوانه، گریپ‌فروت و هویج مقدار زیادی آب دارند.

نوشیدنی‌های ادرارآور مانند نوشیدنی‌های کافئین‌دار و گازدار می‌توانند باعث ایجاد پف زیر چشم شوند. بنابراین افرادی که در مصرف این نوع از نوشیدنی‌های زیاده‌روی می‌کنند و با مشکل پف زیر چشم مواجه هستند، باید مصرف آنها را به حداقل برسانند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.