راه های طبیعی از بین بردن عرق

درمان‌های خانگی برای از بین بردن عرق

اگر از آن افرادی هستید که با محصولات صنعتی برای از بین بردن عرق و بوی بد ان میانه خوبی ندارید می‌توانید از این مواد خانگی به عنوان ضد عرق استفاده کنید:

سرکه سیب
باکتری‌ها نمی‌توانند در pHهای پایین زنده بمانند بنابراین استفاده از سرکه سیب به عنوان یک دئودورانت طبیعی، با حذف باکتری‌ها می‌تواند باعث کاهش بوی نامطبوع بدن شود. برای بوی زیربغل، یک بار در روز منطقه زیربغل را با سرکه سیب رقیق‌شده تمیز کنید.

سرکه سفید
بوی سرکه چند دقیقه بعد از استفاده از بین می‌رود ولی در تمام طول روز بدنتان بدون بوی نامطبوع است.

جوش‌ شیرین
پودر جوش‌شیرین باعث از بین رفتن باکتری‌ها می‌شود و به جذب عرق کمک می‌کند. همچنین می‌توانید از پودر ذرت یا مخلوط آن با جوش‌شیرین برای جذب بهتر عرق استفاده کنید.

چای مریم‌ گلی
این گیاه سبب کاهش تعریق بیش از حد می‌شود. 5/1 قاشق چای‌خوری مریم‌گلی خشک‌شده را در یک فنجان آب داغ بریزید و به مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس آن را بنوشید.

رزماری
این گیاه به علت دارا بودن اثر ضدباکتری به کنترل بوی بدن کمک می‌کند و با توجه به خاصیت ضدعفونی‌کنندگی، باکتری‌های ناحیه را از بین می‌برد.

آب شلغم
آب شلغم یکی از راه‌های کاهش تعریق زیربغل است. می‌توانید یک شلغم را رنده کنید و آب آن را بگیرید؛ سپس بدنتان را به خوبی بشویید و به آرامی یک قاشق مرباخوری آب شلغم را زیربغل و محل‌هایی که تعریق زیاد دارد، بزنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.