درمان خانگی سوزش مثانه

داروی سوزش ادرار,درمان سوزش ادرار در مردان,درمان خانگی سوزش ادرار در زنان,انتی بیوتیک برای سوزش ادرار,درمان سوزش ادرار با جوش شیرین,سوزش ادرار بعد از نزدیکی,سوزش ادرار در کودکان دختر,سوزش ادرار در بارداری

با سوزش مثانه چه باید کرد؟درمان خانگی سوزش مثانه،داروی گیاهی برای سوزش و عفونت مثانه
گاهی می‌توانید عفونت ادراری را در خانه درمان کنید
مدام فکر می‌کنید مثانه‌تان پر است و هنگام ادرار احساس سوزش می‌کنید؟ این نشانه‌ها می‌گویند به مشکل شایع عفونت ادراری دچار شده‌اید و چاره‌ای جز آزمایش دادن و دارودرمانی ندارید. اما اگر این نشانه‌ها در یک روز تعطیل شما را کلافه‌ کرده و دسترسی به متخصص ندارید، می‌توانید این درمان‌های خانگی را برای خلاص شدن از این مشکل امتحان کنید.

درمان خانگی و داروی گیاهی برای سوزش مثانه

 لباستان را عوض کنید
در اولین قدم، برای خلاص شدن از این مشکل باید یک لباس نخی گشاد بپوشید. پوشیدن لباس‌های پلاستیکی و تنگ می‌تواند زمینه دچار شدن به عفونت ادراری را فراهم کند.
 آب‌درمانی کنید
پارچ بزرگی را از آب پر کنید و با لیوان کنار دستتان بگذارید. باید مقدار زیادی آب خالص بنوشید تا مثانه‌تان پر شود و عفونتی که دچارش شده‌اید، با ادرار از بدنتان خارج شود.
 پرتقال بخورید
در این شرایط، تا جایی که می‌توانید خوراکی‌های حاوی ویتامین C را میل کنید. این ویتامین به شما در مبارزه با عفونت ادراری کمک می‌کند. بد نیست در کنار خوردن آب‌پرتقال و خوراکی‌های دیگر حاوی ویتامین C، از قرص‌های جوشانی که این ویتامین را در خود دارند هم استفاده کنید.
 سراغ سشوار بروید
برای آرام کردن ناحیه ملتهب و کم کردن درد و سوزش، می‌توانید از سشوار کمک بگیرید. درجه گرمای سشوار را طوری تنظیم کنید که گرمای ملایمی را به پوستتان برساند و آنقدر از این روش استفاده نکنید که پوستتان بسوزد و مشکل تازه‌ای برایتان ایجاد شود. گذشته از این، هربار که توالت می‌روید خودتان را با دستمال توالت خوب خشک کنید، چراکه قارچ‌ها و باکتری‌ها در فضای مرطوب خیلی زود رشد می‌کنند و مشکلتان را چند برابر می‌کنند.
 خوراکی محرک نخورید
خوراکی‌های محرکی مثل نوشیدنی‌های کافئین‌دار، نوشابه‌های گازدار و خوراکی‌های حاوی شیرین‌کننده مصنوعی می‌توانند مشکل شما را تشدید کنند. اگر سیگاری هستید وعفونت ادراری گرفته‌اید، نباید تا چند روز سیگار بکشید و به بدنتان نیکوتین برسانید.