درمان خانگی درد زانو

درمان زانو درد با ورزش,قرص برای زانو درد,درمان زانو درد در طب سنتی,پماد برای درد زانو,درمان زانو درد چیست؟,درمان درد زانو و مفاصل,درمان ورم زانو,قرص مسکن زانو درد

زانوی‌تان را جوان کنید
کار یکنواخت، چه ایستاده باشد و چه نشسته، به زانوهای شما آسیب می‌زند. اگر ساعت‌ها بدون ‌تغییر حالت بایستید یا اینکه کار پشت‌میزنشینی داشته باشید، بعید نیست زانوهایتان زودتر از خودتان پیر شوند. اگر به هر دلیلی زانودرد کلافه‌تان کرده، علاوه بر رساندن کلسیم بیشتر به بدنتان و تطبیق دادن شرایط کاری‌تان با شرایط بدنی که دارید، می‌توانید از این تمرین‌ها هم کمک بگیرید.
بالشت‌بازی
نیازی به وسیله ورزشی خاصی ندارید. می‌توانید با یک بالشت یا حتی کوسن‌های روی مبل این تمرین را انجام دهید. کافی است دراز بکشید و در حالی که زانوهایتان را به سمت بالا خم کرده‌اید، یک بالشت را بین پاهایتان بگذارید. سپس سعی کنید با فشار، زانوهایتان را به هم نزدیک کنید و درواقع با زانوها بالشت را فشار دهید. می‌توانید این حرکت را در حالی که روی صندلی نشسته‌اید هم انجام دهید. کافی است در حالت نشسته بالشت را بین پاهایتان بگذارید، برای ۵ ثانیه با زانوهایتان به آن فشار بیاورید و سپس به حالت آرامش برگردید.
 پابلندی کنید
در حالی ‌که یک صندلی را جلویتان گذاشته‌اید و با دست‌هایتان پشت صندلی را گرفته‌اید، سعی کنید روی پنجه پایتان بلند شوید یا به قول قدیمی‌ها پابلندی کنید. برای ۳ تا ۵ ثانیه در این وضعیت بمانید و سپس کف پاهایتان را کامل روی زمین بگذارید و در حالت آرامش قرار بگیرید.
این پا و آن پا کنید
صاف بایستید و پاهایتان را به اندازه عرض شانه باز کنید. می‌توانید این بار هم یک صندلی جلویتان بگذارید و با دست‌هایتان پشتش را بگیرید تا حفظ تعادل برایتان آسان‌تر شود. حالا سعی کنید پای راستتان را از سمت پهلویتان از زمین بلند کنید. یعنی درحالی که زانوهایتان صاف است، پای راست را به سمت راست ببرید تا از زمین بلند شود. بعد از ۵ ثانیه به حالت آرامش برگردید و سپس این تمرین را با پای چپ انجام دهید. یعنی پای چپ را با زانوی صاف، به سمت چپ ببرید و از زمین بلند کنید. انگار پاهای شما پاندول یک ساعت هستند.