درمان خانگی سوختگی پوست

درمان سوختگی با آب جوش,درمان جای سوختگی,درمان تاول سوختگی,درمان سوختگی درجه ۲,درمان سوختگی با بخار,درمان سوختگی با اتو,درمان لک سوختگی,بهترین پماد سوختگی

وقتی به کرم سوختگی دسترسی ندارید و آب سردی که روی پوست سوخته‌تان می‌گیرید هم نمی‌تواند سوزشش را کم کند، می‌توانید از این مواد طبیعی کمک بگیرید. کافی است آن‌ها را روی پوستتان ضماد کنید تا هم از سوزشش خلاص شوید و هم به بهبودش کمک کنید.

داروی گیاهی برای سوختگی پوست

آلوئه‌ورا روی آتش
مثل آب روی آتش می‌ماند. وقتی پوستتان زیر آفتاب تند سوخته یا به قابلمه و سطح داغ دیگری گیر کرده و تاول ‌زده، می‌توانید سراغ این ضماد طبیعی بروید. مایع ژله‌مانندی که در آلوئه‌ورا وجود دارد، بهتر از بسیاری از کرم‌های ضدسوختگی می‌تواند پوست شما را آرام کند. کافی است از داروخانه چند برگ آلوئه‌ورا بخرید و همیشه آن‌ها را در خانه نگه دارید، تا در زمان سوختن پوستتان سراغشان بروید. اگر برگ آلوئه‌ورا را از وسط نصف کنید، می‌توانید ژل آن را بیرون بکشید روی قسمتی که دچار سوختگی شده بگذارید تا درد و سوزشش آرام شود.
ضماد سیب‌زمینی
اگر به آلوئه‌ورا دسترسی ندارید، یک سیب‌زمینی خام را رنده کنید، آبش را بگیرید و روی ناحیه‌ای که دچار سوختگی شده بگذارید. سیب‌زمینی خام یکی از بهترین تسکین‌دهنده‌های خانگی برای پوستی است که دچار سوختگی شده.
استخر یخ
یک کاسه را از یخ پر کنید و انگشتانی که دچار سوختگی شده‌اند را در آن قرار دهید. اگر سوختگی‌تان شدید باشد، ممکن است بعد از خارج کردن دستتان از یخ‌ها، دوباره سوزش و درد را احساس کنید. اما در مواردی که پوستتان آسیب شدیدی ندیده، این روش می‌تواند به تسکین دردتان و بهبود بافت آسیب‌دیده کمک کند.