درمان خانگی لکه‌های سفید روی دندان

درمان لکه سفید روی دندان,لکه سفید روی لثه,لکه سیاه روی دندان,لکه قهوه ای روی دندان,لکه های زرد روی دندان,سفید کننده otc,رفع لک دندان,دانه های سفید روی لثه

لکه‌های سفیدروی دندان نه‌تنها می‌تواند زیبایی لبخند شمارا کمتر کند، بلکه تاثیر منفی بر اعتماد به‌ نفس دارد. معمولاً، لکه‌های سفیدروی دندان به‌طور واضح قابل‌مشاهده نیست.
اما چه  چیزی باعث بروز لکه‌های سفید روی دندان می‌شود؟ مقدار بیش‌ازحد فلوراید، کمبود کلسیم و مواد معدنی از علل عمده بروز لکه هاست. بنابراین ، مصرف کلسیم و مواد غذایی غنی از مواد معدنی برای رهایی از این مشکل ضروری است.
چند روش درمانی برای از بین بردن این لکه‌ها وجود دارد اما  استفاده از داروهای طبیعی و خانگی که هیچ عارضه جانبی ندارد بهتر است.در ادامه به چند راهکار در این زمینه اشاره شده است.

سیگار کشیدن یکی از علل عمده بروز لکه‌های سفید روی دندان است و نیکوتین موجود در سیگار باعث بروز این لکه‌ها می‌شود.بنابراین از مصرف سیگار بپرهیزید.

ریحان:‌ یکی از قدیمی‌ترین راه‌ حل ها برای رفع لکه‌های سفید روی دندان استفاده از ریحان است. کافی است  چند برگ ریحان را به دندان بمالید.

جوش‌شیرین : روزی یک‌بار کمی جوش‌شیرین به‌آرامی روی دندان بمالید تا لکه‌ها از بین برود.

سیب : این میوه آهن دارد و از بروز لکه‌های سفید پیشگیری می‌کند.

میوه خشک ‌شده: میوه خشک یکی از بزرگ‌ترین منابع کلسیم، آهن و دیگر مواد معدنی ضروری است. هرروز چند میوه خشک مانند بادام را یک‌ شب کامل خیس کنید و صبح به صبح بخورید، تا لکه‌های سفید روی دندان به‌سرعت از بین برود.

اجتناب از نوشید نی های  گازدار: این نوشیدنی‌ها حاوی مقدار زیادی فروکتوز و  فلورید است. با مصرف این مواد، مواد معدنی و کلسیم دندان از بین می رود. بنابراین باید از مصرف آن پرهیز شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *