چگونه میتوان سرفه های نوزاد را تسکین داد؟

درمان سرفه کودکان در خواب,درمان سرفه کودکان زیر 2 سال,درمان سرفه خلط دار در کودکان,درمان سرفه کودکان با داروهای گیاهی,درمان سریع سرفه خشک,شربت سرفه کودکان,درمان سرفه کودکان در طب سنتی,درمان سرفه خشک در کودکان
براي درمان سرفه هاي نوزاد پيش از هر چيز بايد عامل اصلي ايجاد کننده آن را که در اغلب موارد رينيت و سرماخوردگي مي باشند تشخيص داده و سپس با استفاده از راهکارهاي زير به تسکين سرفه هاي نوزاد پرداخت:
در اولين قدم براي رفع گرفتگي بيني که باعث ناتواني شيرخوار در تنفس مي شود با استفاده از قطره هاي نمکي بيني نوزاد را شستشو داده و ترشحات آن را تخليه کنيد/ بهترين زمان براي انجام اين کار پيش از غذا دادن به نوزاد و قبل از زمان خواب او است.

نوزاد خود را از استنشاق دود سيگار دور نگه داريد/ براي اين منظور از استعمال سيگار در حضور کودک چه در داخل اتاق ها، فضاي محصور ماشين و يا حتي لب پنجره ها خودداري کنيد. زيرا دود حاصل از سيگار مي تواند به مدت 6 ماه بر روي ديوار، مبلمان و ديگر قسمت هاي منزل باقي بماند!

آب رساني کافي به نوزاد را فراموش نکنيد/ زيرا تب به علت ايجاد تعريق مي تواند باعث خطر کم آبي بدن شود. مصرف آب هم همانند عسل راهکار خوبي براي کاهش التهاب گلو است ولي استفاده از عسل به دليل خطر ابتلا به بوتوليسم اطفال در نوزادان زير يک سال ممنوع است.

همچنين با ايجاد يک شيب ملايم 30 درجه در تشک و قرار دادن سر نوزاد در سطحي بالاتر از بدن مي توانيد به تسکين سرفه هاي نوزاد کمک کنيد.
از گرم کردن زياد اتاق نوزاد پرهيز کنيد/ مناسب ترين دما براي اتاق نوزاد 18 درجه سانتي گراد است.

دکتر آنيا کارسن در اين باره مي گويد: چنانچه سرفه همراه با تب بوده ولي نوزاد بيمار و بدحال به نظر نرسد نيازي به پايين آوردن تب او نيست. زيرا اين حالت نشان دهنده مبارزه بدن با عفونت ها است. ولي در صورتيکه شدت تب بالا و تحمل آن براي نوزاد دشوار است مي توانيد به منظور کاهش نشانه هاي تب از يک داروي تب بر نظير پاراستامول استفاده کنيد.
اين کار همچنين در تسکين درد و التهابات ناشي از سرفه نيز موثر است. علاوه بر آن از مصرف داروهاي ضد التهابي بدون مشورت با پزشک خودداري کنيد. زيرا التهاب نوعي پاسخ دفاعي در برابر عوامل خارجي و راهي براي محافظت از بدن در برابر عفونت ها است و استفاده از اين داروها سبب ايجاد اختلال در اين فرايند خواهد شد.
چنانچه التهابات ناشي از سرفه بسيار دردناک بوده و نوزاد قادر به تغذيه از شير مادر يا استفاده از شيشه شير نيست مي توانيد با استفاده از داروي پاراستامول به تسکين و کاهش التهاب گلوي او کمک کنيد.