چگونه باکتریهای مفید روده را زیاد کنید

دستگاه گوارش شما برای سالم ماندن به پروبیوتیک‌ها نیاز دارد
بارها و بارها در همین صفحه از اهمیت وارد شدن باکتری‌های پروبیوتیک به دستگاه گوارش صحبت کرده‌ایم و گفته‌ایم که برای وارد شدن این باکتری‌های مفید به روده‌تان، بیشتر ماست کفیر میل کنید. اما فراورده‌های تخمیری لبنی تنها محصولاتی نیستند که باکتری‌های مفید پروبیوتیک را به دستگاه گوارش شما دعوت می‌کنند. می‌توانید با کمک مواد غذایی زیر هم به بدنتان پروبیوتیک برسانید و خود را در برابر بیماری‌های روده و سرطان‌های دستگاه گوارش بیمه کنید.

میوه های مفید برای باکتریهای خوب روده

پیاز
پیاز یکی دیگر از مواد غذایی غنی از پروبیوتیک است. این ماده غذایی پرخاصیت می‌تواند باکتری‌های مضری که در روده‌های شما خانه کرده‌اند و باعث درد شکم، نفخ، و یا حتی اسهال می‌شوند را از بین ببرد و روده‌های شما را ضدعفونی کند.
سیر
سیر خام هم درست مثل پیاز به سلامت دستگاه گوارش کمک می‌کند. کسانی که با خطر ابتلا یا عود سرطان روده روبه‌رو هستند، باید بیشتر سیر میل کنند و با مصرف آن باکتری‌های پروبیوتیک بیشتری را به روده‌هایشان بفرستند.
مارچوبه
مارچوبه نه‌تنها سرشار از ویتامین K و فولات است، بلکه پروبیوتیک فراوانی هم دارد. البته مارچوبه تنها سبزی حاوی پروبیوتیک نیست بلکه کنگر فرنگی، تره‌فرنگی، گندم، جو و سویا هم ازجمله مواد غذایی گیاهی هستند که سرشار از پروبیوتیک هستند و گیاه‌خوارها می‌توانند به جای مصرف ماست پروبیوتیک سراغشان بروند.
موز
موز نه‌تنها سرشار از پتاسیم است و به‌سلامت عضلات کمک می‌کند، بلکه میزان زیادی فیبر در خود دارد و باعث هضم بهتر غذا می‌شود. گذشته از این در نشاسته موجود در آن میزان زیادی باکتری پروبیوتیک زندگی می‌کند که با وارد شدن به بدن شما از دستگاه گوارشتان محافظت می‌کند.

نظرات بسته شده است.