گوشت چطور باید پخته شود؟

طرز پخت گوشت آب پز,طرز پخت گوشت خورشتی,طرز پختن گوشت گوساله,مدت زمان پخت گوشت قرمز,مدت زمان پخت گوشت در قابلمه,مدت زمان پخت گوشت گوساله,طرز پخت گوشت گوسفندی,زمان پخت گوشت گوسفندی

گوشت چطور باید پخته شود تا آهن آن حفظ شود و بیشترین میزان آن به بدن برسد؟مواد معدنی معمولا در اثر حرارت از بین نمی‌روند. علاوه بر آهن، مواد معدنی دیگری مانند روی، منیزیم و… نیز در گوشت وجود دارند که بعد از پخته شدن و خوردن به بدن می‌رسند.

گوشت معمولا در مقداری آب پخته می‌شود. در نتیجه مقداری از آهن گوشت وارد آبی می‌شود که در آن پخته شده بنابراین حتما همراه با گوشت، آب آن را هم مصرف کنید تا عناصر حیاتی و مفید داخل آب‌ گوشت هم به بدنتان برسد. نکته‌ای که لازم است توضیح بدهم این است که برخی باور دارند اگر ملاقه یا کفگیر آهنی در ظرف در حال جوش خورش، آش و… قرار دهند، آهن آن در غذا آزاد می‌شود و از کم‌خونی جلوگیری می‌کند.

این باور نادرست است. بد نیست بدانید آهن باید با دوز مشخص و مقدار معینی به بدن برسد تا بتواند مفید واقع شود. گاهی این وسایل زنگ‌زده یا حاوی سرب هستند و این کار می‌تواند برای بدن خطرناک باشد.

امروزه تکنولوژی و امکانات بهداشت و درمان پیشرفت زیادی کرده، به‌طوری که تقریبا تمام بیماری‌ها را می‌توان ریشه‌کن کرد اما بیماری‌های تغذیه‌ای به‌دلیل اجرای همین باورهای نادرست هنوز شایع هستند. امیدوارم با فرهنگ‌سازی و آموزش مناسب، همه افراد جامعه تغذیه متناسب، متعادل و سالمی داشته باشند و میزان بیماری‌های مرتبط با تغذیه کاهش پیدا کند.

نظرات بسته شده است.