چگونه اسپرم را زیاد کنیم؟ (راه های افزایش اسپرم)

افزایش اسپرم،تقویت اسپرم،زیاد کردن تعداد اسپرم برای بچه دار شدن،جبران کاهش اسپرم و مایع منی،زیاد کردن مایع منی در مردان,داروی تقویت اسپرم,تقویت اسپرم مردان,افزایش اسپرم با داروهای گیاهی,تقویت حرکت اسپرم,تقویت اسپرم ضعیف,تقویت اسپرم برای بارداری,تقویت اسپرم و تخمک

 

راه های افزایش اسپرم (تقویت اسپرم،تحرک اسپرم،تعداد اسپرم)

۱- ترک سیگار:سیگار علاوه بر تمام مضراتی که دارد،مقدار اسپرم شما را کاهش میدهد.گاهی مقدار اسپرم افراد سیگاری حدود۲۲درصد کمتر از سایرین است.

۲- لباس زیر راحت و گشاد بپوشید:علت اینکه بیضه ها درون کیسه ای خارج از بدن قرار دارند این است که باید دمای آنها چند درجه خنک تر از دمای بدن باشد.بهمین خاطر پوشیدن لباس زیر و شورت تنگ که بیضه ها را به بدن شما میچسباند کار مناسبی نیست.اگر بتوانید بهتر است شبها لخت بخوابید.

۳- تغذیه مناسب داشته باشید:بدون شک بعضی از غذاها روی تولید مایع منی اثر دارند.غذاهایی که چربی کم و کربوئیدرات و پروتئین فراوان دارند بعلاوه سبزیجات وغلات موجب تقویت منی میشوند.ورزش به همراه تغذیه سالم، باعث تضمین سلامتی شما میشود.

۴- پرهیز از خود ارضائی

۵- اجتناب از مصرف مشروبات الکلی:الکل به علت اثر روی کبد باعث افزایش سطح هورمون استروژن(هورمون زنانه) در بدن شده و کاهش میل جنسی و مقدار مایع منی را بدنبال دارد.

۶- تمرین حرکات ورزشی کجل:هرچند این تمرینات اثری روی مقداراسپرم ندارد،ولی به کمک آن میتوانید قدرت پرتاب منی خود را بیشتر کنید و لذت بیشتری از انزال ببرید.

۷- ویتامین ها و مکملهای غذایی:ماری ژوانا و بعضی داروها موجب کاهش اسپرم میشوند.در مقابل مکمل های غذایی طبیعی هم هستند که تولید منی را بیشتر میکنند.مانند:

کارنیتین:در گوشت قرمز و شیر وجود دارد.
فولیک اسید:
آرژینین:در آجیل،کنجد،تخم مرغ و گوشت وجود دارد و تقویت کننده منی است.
ویتامین ایی و سلنیوم:این دو ماده نیز باعث افزایش تولید منی میشوند.
مصرف داروی گیاهی آفرودیت نیز مفید میباشد.

 

اگر سالم هستید

اگر مشکل خاصی ندارید، اولین تغییر شامل بهبود تغذیه و عادت های غذایی تان است.

برای حفظ کیفیت اسپرم از قرار دادن لپ تاپ روی پاها، قرار گرفتن در معرض گرمای زیاد، پوشیدن لباس های تنگ، ضربه و هر مسئله ای که باعث آسیب ناحیه تناسلی می شود خودداری کنید

مصرف پروتئین بخصوص گوشت های کم چرب، مرغ و ماهی را افزایش دهید.

مصرف چربی، سرخ کردنی ها و فست فود را کاهش دهید و در عوض میوه و سبزیجات بیشتری مصرف کنید تا ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز بدن و افزایش دهنده اسپرم را دریافت کنید.

عادت های غلط را کنار بگذارید

عادت های نادرستی مانند مصرف الکل، مواد مخدر و دخانیات علاوه بر تاثیر منفی روی باروری خانم ها، روی باروری آقایان نیز تاثیر نامناسب می گذارد. برای افزایش میزان اسپرم تان لازم است که دور الکل و سیگار را خط قرمز بکشید.

وزن تان را کاهش دهید

اضافه وزن در تولیدمثل و باروری انسان تاثیر منفی می گذارد. برای مقابله با این مشکل، برنامه غذایی تان را اصلاح کرده و به وزن متناسب برسید.

از لباس زیرهای مناسب استفاده کنید

لباس زیر مناسب لباسی است که باعث تحریک یا داغ شدن یبضه ها نشود، چون این مسائل روی تولید اسپرم تاثیر منفی دارند. در حین ورزش نیز لازم است از لباس زیر مناسب استفاده کنید تا از بروز هر نوع آسیبی در منطقه تناسلی پیشگیری شود.

از استرس دور باشید

باید از استرس دور باشید. استرس پدر شدن نیز می تواند روی میزان اسپرم تولیدشده تاثیر بگذارد.

ورزش کنید

ورزش کردن باعث کاهش فشارهای عصبی و استرس و همچنین بهبود جریان خون می شود. حتما می دانید که گردش خون مناسب در نعوظ خوب و طولانی مدت و داشتن رابطه زناشویی مناسب تاثیر دارد. تمام این موارد نیز قدرت باروری تان را بالا می برند.

کیفیت اسپرم به اندازه کمیت آن حائز اهمیت است

یادتان باشد که کیفیت اسپرم نیز به اندازه کمیت آن اهمیت دارد. اگر می خواهید کیفیت اسپرم تان بالا برود نیز لازم است توصیه های ارائه شده را به خوبی در نظر داشته باشید.

از گرم شدن منطقه تناسلی خودداری کنید. برای این کار لازم است از قرار دادن لپ تاپ روی پاها، قرار گرفتن در معرض گرمای زیاد، پوشیدن شلوار تنگ، ضربه و هر مسئله ای که باعث آسیب ناحیه تناسلی می شود خودداری کنید.

یادتان باشد برای بارداری لازم است که حداقل یک سال تلاش کنید. اگر تمام موارد اشاره شده را انجام داده و به نتیجه نرسیدید، لازم است که به متخصص مراجعه کرده و آزمایش بدهید.

 

دور مشروبات الکلی را خط بکشید :

استفاده از مشروبات الکلی هم روی اسپرم تاثیر خواهد گذاشت . زمانی که از مشروباتالکلی استفاده میکنید ، به خاط تاثیری که روی کبد میگذارد ، باعث ایجاد هورمونی زنانه به نام استروژن در بدن شما میشود که این هورمون کاهش میل جنسی را به همراه دارد ، از این رو روی مایع منی و اسپرم هم اثر خود را گذاشتهو باعث کاهش اسپرم میشود .

انجام ورزش کجل :

دقت کنید انجام این ورزش بر روی مقدار اسپرم شما تاثیر نمی گذارد . اما انجام آن خالی از لطف نیست چرا که باعث بالا رفتن قدرت پرتاپ مایع منی میشود که این امر بر روی کیفیت روابط جنسی بیتاثیر نخواهد بود و باعث لذت بیشتر میشود .

استفاده از ویتامین ها :

استفاده از ویتامین هم بر روی سلامت جسمی و هم سلامت جنسی تاثیر گذار خواهد بود . کارنیستین و فولیک اسید و آرژنین و سلنیوم ، همه برای افزایش اسپرم مفید و موثر هستند  . با خوردن گوشت قرمز و شیر میتوانید کارنیستسن را جذب بدن کرده و سبب افزایش اسپرم در بدن خود باشید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *