به دلیل اشتباهاتم طلاق گرفتم و پشیمانم

پشیمانی بعد از طلاق,بعد از طلاق چه باید کرد؟,آشتی بعد از طلاق,بازگشت مردان به رابطه,ازدواج مجدد بعد از طلاق,برگشت از طلاق,برگشت همسر بعد از طلاق

دختری ۲۶ساله ام. دو بار ازدواج ناموفق داشته ام. در دوران عقد جدا شدم به دلیل اشتباهاتم. پشیمانم. لطفا راهنمایی ام کنید.
اشتباهاتی در دوران عقد داشتید و الان بعد از جدایی، متوجه اشتباهات خودتان شده اید. برای اولین قدم باید برای رفع این اشکالات خودتان با یک مشاور صحبت کنید تا دقیقا متوجه شوید که اشکالات شما چه بوده و چگونه برای رفع آن باید قدم بردارید. در قدم بعدی می توانید با همسرتان تماس بگیرید و اشکالات خود را بیان کنید و از او بخواهید که شما را بپذیرد و زندگی دوباره با شما را قبول کند. البته اگر او تا حالا دوباره ازدواج کرده است، یا راضی به برگشت نشد، مواردی که در ادامه مطرح می شود، به کمک تان می آید.

خودتان را سرزنش نکنید
یکی از اشتباهاتی که اغلب بعد از جدایی و رد شدن از طرف مقابل انجام می دهیم این است که خودمان را سرزنش می کنیم. شروع می کنیم به تهیه کردن فهرستی از کمبودها، خطاها و اشتباهات خودمان، به خودمان برچسب می زنیم و حتی در گذشته خود دنبال موارد مشابه می گردیم. شاید در رابطه تان اشتباه کرده باشید و شاید لازم باشد از آن ها درس بگیرید؛ اما بعد از این که متوجه اشتباهاتی که داشته اید شدید، فکر کردن به آن ها تنها باعث می شود احساس بدتری داشته باشید و دیرتر بهبود یابید.

شوهر قبلی تان را فراموش کنید
یکی از راه های فراموش کردن افراد، این است که دست از کامل دانستن آن ها و رابطه ای که با آن ها داشته اید بردارید. فکر کردن به ایام خوشی که با هم داشته اید تنها کنار آمدن با این حقیقت را که از هم جدا شده اید سخت تر می کند.

آگاهانه برای ازدواج بعدی تصمیم بگیرید
درست است که شما نباید بلافاصله یک نفر دیگر را جایگزین رابطه قبلی خود کنید، اما برای فراموش کردن رابطه پیشین خود فرصت و زمانی مشخص کنید و پس از به پایان رسیدن این مدت، به فرصت های جدیدی که برایتان پیش می آید، فکر کنید. در ضمن تمایل به انزوا و تنهایی پس از جدایی شما بسیار زیاد خواهد بود اما تنها مدت خیلی کوتاهی را باید به آن اختصاص بدهید. با دوری از افرادی که شما را دوست دارند و برای شما ارزش قائلند خودتان را از توجه، عشق و حمایت آن ها محروم می کنید، در حالی که این چیزها برای اعتماد به نفس و خوب شدن شما ضروری است.

 

منبع:روزنامه خرسان

نظرات بسته شده است.