به پسری ۱۵ سال کوچک تر از خودم علاقه مندم

ازدواج با دختر بزرگتر از پسر,ازدواج با پسر کوچکتر از خود,ازدواج با دختر ۲ سال بزرگتر,ازدواج با دختر ۴ سال بزرگتر,ازدواج با دختر ۱۰ سال بزرگتر,ازدواج با دختر یک سال بزرگتر,ازدواج با پسر همسن,
بزرگتر بودن دختر از پسردختری ۳۷ ساله ام؛ خجالت می کشم بگویم که به پسری ۲۲ ساله علاقه مند شده ام. او هم به من علاقه دارد، الان سر دو راهی ام، نمی دانم چه کار کنم؟ این رابطه را ادامه بدهم یا نه؟ واقعا دارم از علاقه ای که به او دارم، عذاب می کشم. کم کم حس می کنم او مثل اوایل به من علاقه مند نیست.

شما از علاقه خود به پسری ۱۵ سال کوچک تر از خود اشاره کرده اید. ای کاش توضیحات بیشتری از شرایط خودتان و آن آقا داده بودید؛ اما به هر حالاز شما می خواهم با ما همراه باشید.

دلایل ایجاد این شکل علاقه در پسر
آنچه در فرهنگ ما وجود دارد و عموم مردم آن را باور دارند این است که در یک ارتباط عاطفی بین زن و مرد، باید مرد به لحاظ سنی بزرگ تر باشد؛ اما این که درگیر ارتباطی شده اید که تفاوت سنی چشمگیری دارید، امری است که باید بررسی شود.

یک دسته از مردانی که این گونه عاشق می شوند، به دنبال استفاده از منافع مادی و امکانات اقتصادی هستند. دختری که خیلی بزرگ تر است، احتمالا شغل و درآمد مستقل دارد، می تواند گزینه خوبی برای بهره بردن های این چنینی باشد.

گاهی انگیزه دریافت محبت مادرانه هم می تواند مرد را جذب زنانی کند که فاصله سنی چشم گیری با خودشان دارند. گاهی مردی یک پشتوانه قوی می خواهد که در همه مسائل بتواند روی فکر و تجربه اش حساب کند و خود را دست او بسپارد تا به خوبی بتواند از عهده زندگی اش برآید.

زنان بزرگ تر چه دلایلی برای این عشق دارند
پسر جوان، در ارتباط عاطفی شور و هیجان بیشتری از خود نشان می دهد. این می تواند برای یک زن جذابیت داشته باشد و خلاء عاطفی او را پر می کند. گاهی زنان از این که مردی کم سن تر از خودشان به آنان ابراز علاقه می کند، حس سرزندگی و شادابی می کنند. می توانند افتخار کنند که هنوز هم جذاب هستم. برای برخی زنان داشتن حس سرپرستی، پرستار بودن و … خوشایند است و در این شکل ارتباط این حس را تجربه می کنند.

چه باید کرد؟
واقعیت این است که چنین ارتباطی حتی اگر به ازدواج هم رسیده بود، سرانجام موفقی نمی داشت. شک نداشته باشید که ایشان هم با فروکش کردن احساسات اولیه، به این نتیجه رسیده است که ادامه این ارتباط  چون ازدواجی در کار نیست خیلی معقول نیست.

پس بهتر است حالا که خودتان هم متوجه شده اید به طور جدی تری به آخر این رابطه نگاه کنید که بیش از این به لحاظ روحی آسیب نبینید؛ زیرا عشق و علاقه هم باید مورد تایید عقل و منطق باشد که در نهایت به شادکامی برسد.

از نظر منطقی ارتباط خانمی با فردی که تقریبا می توان گفت سن پسرش است هیچ توجیهی ندارد. پیشنهاد می کنم درباره عاقبت این ارتباط و این که چه برنامه ای در ادامه دارید با یکدیگر صحبت کنید.

از طرفی اگرچه خیلی سخت است ولی عاقلانه است که شما هم به زندگی در نبود ایشان هم فکر کنید. دیر یا زود مسیر زندگی شما دو نفر از هم جدا خواهد شد. اگرچه قطعا ایشان رفتارهای مثبت زیادی هم دارد اما سعی کنید به دلایل منطقی برای ادامه نداشتن این رابطه فکر کنید.

این آقا اگر روزی بخواهد ازدواج کند شما هرگز گزینه مدنظر برای ازدواج با ایشان نخواهید بود. خانواده ها هرگز موافقت نخواهند کرد. اختلاف سنی شما حداقل به لحاظ ظاهر هر دو نفر شما دیر یا زود خودش را نشان خواهد داد و ایشان اولین فردی است که سرد خواهد شد.

سن بیشتر و تجربه فراوان تر شما را پخته تر کرده است و همیشه تاب و تحمل بی تجربگی اش را نخواهید داشت و شکسته تر خواهید شد. در ادامه از شما می خواهم که باز هم بیشتر فکر کنید و چنانچه همچنان بین عقل، منطق و دل خود، سردرگم بودید حتما از یک مشاوره حضوری کمک بگیرید.

 

منبع:روزنامه خراسان