مشاغل درآمد زا برای زنان

چند شغل خانگی درآمد زا برای بانوان و سرمایه راه اندازی آن ها

جذاب است که شما در منزل باشید و هنگام انجام وظایف روزانه خود اعم از خانه داری و همسرداری به کار دیگری هم بپردازید و درآمد کسب کنید. اما آیا این ادعا عملی است؟ بله، در صورتی که تا پایان این مطلب با ما همراه باشید، ایده‌هایی عملی مخصوص خانم های خانه دار داده می شود تا با بهره گیری از این ایده ها شما هم به کسب درآمد در منزل بپردازید.

پرورش گیاهان خانگی

در گوشه ای از حیاط یا پشت بام می توانید این کسب و کار کوچک را راه اندازی کنید. برای این ایده، ابتدا لازم است در دوره های مربوط شرکت کنید. این دوره در سازمان فنی و حرفه ای شامل 31 ساعت آموزش تئوری و 36 ساعت عملی است و هزینه ای حدود 200 تا250 هزار تومان دارد. پرورش گیاهان آپارتمانی به شدت به آب و هوای منطقه ای که در آن زندگی می کنید، وابسته است.

در این میان، طریقه کشت گیاه کاکتوس به دلیل قابلیت‌ها و مشخصات ویژه‌ای که دارد می‌تواند در تولید گلخانه‌ای در زمینه کسب‌ و ‌کار‌های خانگی مورد توجه قرار گیرد‌. برای سرمایه‌گذاری در تولید و تکثیر این گیاه دوست‌ داشتنی به ‌عنوان یک کسب‌ و ‌کار خانگی نیاز به سرمایه آن چنانی ندارید. با سرمایه کمتر از سه میلیون تومان می‌توانید یک گلخانه کوچک راه‌اندازی کنید.

از نظر فضایی که باید به این کار اختصاص دهید اصلا نگران نباشید چون از طریق قفسه‌بندی می‌توانید فضای مورد نیاز برای تولید این گیاه را 5 تا 6 برابر افزایش دهید و از ارتفاع محل مد نظر به ‌خوبی استفاده کنید. نور مورد نیاز را هم می‌توانید از طریق نور مصنوعی با استفاده از لامپ‌های کم‌ مصرف تامین کنید‌.

درست کردن شمع‌ های معطر

بازار مصرف شمع در ایران روزانه بیش از پنج میلیارد تومان است و هر تولیدکننده ایرانی در نهایت بتواند 5 تا 6 میلیون تومان آن‏ را تولید و جبران کند. آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی 11 ماه نخست سال 1397 حاکی از آن است که در این مدت بیش از 743 تن انواع شمع و اشیا به ارزش بیش از پنج میلیارد تومان به ثبت رسیده و بیش از 10 کشور به ایران شمع صادر می‏کنند.

این در حالی است که ایران منبع غنی پارافین بوده و می ‏تواند آن ‏را به کشورهای دیگر صادر کند. این حرفه را می‏ توان با سرمایه‏‌ای بیش از سه میلیون تومان شروع کرد.

با دو نفر نیروی کار و تولید حدود 2600 شمع در ماه، درآمد خالص 2.5 میلیون تومان قابل دستیابی است. اگرچه می‌توان با تبلیغات مناسب در فضای مجازی و معرفی محصولات خود به سود بالاتری هم رسید. برای شروع، دوره های آموزشی این حرفه را در فضای مجازی دنبال کنید.

نقاشی روی شیشه

برای نقاشی روی بلور، اصلی‌ترین مواد اولیه همان اشیای شیشه‌ای است که از ریخته‌گری ها خریداری می شود. مواد اصلی برای شروع کار چند شیء شیشه‌ای، رنگ و کوره است. برای رنگ و دورگیری با کیفیت، چیزی حدود دو میلیون تومان سرمایه لازم دارید. یک دست رنگ کامل حدود 200 تا 300 کار را جواب می‌دهد. هر شیشه رنگ کوچک ویترای حدود 60 هزار تومان و دورگیر 70 هزار تومان است.

البته این قیمت‌ها برای بهترین برندهای بازار است و قیمت‌های پایین‌تری هم پیدا خواهید کرد. برای شروع، داشتن 5 تا 8 رنگ ویترای و سه رنگ دورگیر کافی است. باقی همه ایده است و خلاقیت.

دو نوع رنگ برای ویترای هست؛ یکی رنگ‌های پایه تینر که قابل شست‌وشو هستند و پاک نمی‌شوند. یکی هم رنگ‌های پایه آب که باید بعد از کار روی ظروف پخته شوند تا قابل شست‌وشو شوند ولی در کل بهتر است این ظروف را کمتر و با احتیاط بیشتری بشوییم.

برای شروع، رنگ و دورگیر ارزان بگیرید. حتی می‌توانید خودتان رنگ و دورگیر را بسازید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *