دلیل افزایش میل جنسی زنان

دلیل افزایش میل جنسی قبل از پریود در برخی زنان

احساس برانگیختگی جنسی در روزهای منتهی به پریود کاملاً نرمال است – چه زنان هر ماهه آن را تجربه کنند چه گاه و بیگاه دچارش شوند.در واقع تعدادی از مطالعات به افزایش میل جنسی در زمان نزدیک به تخمک‌گذاری پی برده‌اند. (این اتفاق در حدود دو هفته پیش از شروع پریود رخ می‌دهد.)
بدبختانه مطالعات کمی در مورد تعداد مردم دچار احساس خروش شهوت جنسی در دوره پیش از خونریزی عادت ماهانه وجود دارد. زنان باید بدانند که در این مورد اصلاً تنها نیستند.

چرا این اتفاق رخ می‌دهد؟

صادقانه بگوییم، هیچ‌کس دلیلش را واقعاً نمی‌داند – اما نظریات متعددی در این مورد وجود دارد.
هورمون‌ها در این مورد نقش بزرگی بازی می‌کنند. سطح استروژن و پروژسترون در زمان نزدیک به تخمک‌گذاری افزایش پیدا می‌کند، که به شکل بالقوه محرک تشدید شهوت جنسی است.

بر مبنای نظر کارشناسان، این تصور حس کلی را به وجود می‌آورد.تخمک‌گذاری زمان اوج باروری است، و ظاهر بدن ما از نظر بیولوژیک برای تولید مثل برنامه‌ریزی شده است.این دو را با هم ترکیب کنید و آنگاه می‌تواند متوجه شوید که چرا باید در این برهه بیشتر به رابطه جنسی راغب باشید.

اما، دلیل اینکه برخی زنان درست پیش از پریود خود دچار شهوت جنسی می‌شوند، تنها نظریه همان که آمد نیست. در اینجا موارد دیگری ذکر شده است.

خطر حامله شدن پیش از عادت ماهانه کمتر است

بالاترین شانس حاملگی به داشتن سکس واژنی به فاصله یک تا دو روز پیش از تخمک‌گذاری برمی‎گردد.بنابراین داشتن سکس واژنی-آلت تناسلی مردانه در روزهای پیش از پریود به میزان بسیار کمی باعث کاهش خطر باردار شدن می‌گردد.

صرف دانستن همین موضوع می‌تواند مشوق برخی مردم در شهوتی شدن بیشتر باشد.به هر حال، مهم است که به خاطر داشته باشیم که تشکیل نطفه در این زمان هم کماکان ممکن است. پس در صورت لزوم باید مراقب بود.

ترشحات پیش از پریود می‌تواند باعث افزایش حساسیت شود

در طول چرخه عادت ماهانه این اتفاق نرمالی است که زنان متوجه ترشحات واژن شوند.
پیش از پریود این ترشح گرایشی به ایجاد رنگ سفید داشته و پر از سلول‌هایی است که از بدن جدا می‌شوند. در مواقع دیگر ترشح مزبور ممکن است شفاف به نظر برسد.
افزایش میزان ترشح می‌تواند به لیز شدن بیشتر واژن منجر شود که این باعث افزایش حساسیت ناحیه تناسلی می‌شود.
در مورد برخی زنان این وضعیت به برانگیختگی جنسی منجر می‌گردد.

نفخ پیش از پریود می‌تواند بر نقطه جی فشار وارد کند

بسیاری از زنان در زمان نزدیک به پریود خود دچار نفخ می‌شوند.برخی تحقیقات عنوان می‌کنند که تغییرات ایجاد شده در سطح استروژن و پروژسترون می‌تواند سبب احتباس آب شود.

اگرچه نفخ ایجاد شده می‌تواند ناراحت کننده باشد، این وضعیت می‌تواند بر نقطه جی که در ناحیه لگن قرار دارد فشار وارد سازد. و فشار مزبور می‌تواند باعث حساس‌تر شدن نقطه جی شود.

در واقع کل ناحیه اطراف مادگی ممکن است بر اثر اتساع رحم که بر پایانه عصب‌‌های این ناحیه فشار وارد می‌کند به احساس مشابهی دچار شود.

سکس می‌تواند باعث تخفیف علایم سندرم پیش از قاعدگی شود

سندرم پیش از قاعدگی (PMS) به فاصله 5 تا 11 روز پیش از عادت ماهانه شروع می‌شود. علایم آن طیفی از کرامپ و خستگی مفرط تا ولع غذا خوردن و آکنه را شامل می‌گردد.

این را می‌دانیم که ارگاسم شدن علایم دردناک فیزیکی را از طریق رهش اندورفین‌های تقویت کننده خلق کاهش می‌دهد.این فقط کرامپ نیست که به شکل مثبت تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

بر مبنای یک مطالعه در سال 2013، مشخص شد، میگرن – علامت دیگری که امکان بروز آن در دوره زمانی پیرامون پریود وجود دارد – تا حدودی یا تماماً پس از انجام فعالیت جنسی از بین می‌رود.

آیا احتمال باردار شدن بر اثر سکس واژنی وجود دارد؟

غیر ممکن نیست که زن درست پیش از پریود سکس واژنی-آلت تناسلی مردانه داشته و باردار نشود. اما احتمال بارداری در این مقطع بسیار کم است.
زمان بیشترین احتمال برای باردار شدن به هنگام تخمک‌گذاری زن بستگی دارد. همان‌طور که پیشتر خاطرنشان شد، این زمان حدود 14 روز پیش از آغاز پریود است.
اما این اتفاق فقط زمانی رخ می‌دهد که چرخه عادت ماهانه زن بر مبنای 28 روز “نرمال” طی شود.چرخه عادت ماهانه در بعضی زنان فقط 21 روز طول می‌کشد و برای دیگران تا 35 روز می‌رسد.

بارداری در طول روزهای منتهی به زمان تخمک‌گذاری یا در همان مقطع زمانی رخ می‌دهد.دلیلش آن است که یک تخمک فقط در حدود 24 ساع پس از رها شدن زنده می‌ماند، و اسپرم در محدوده بدن حداکثر به مدت 5 روز می‌تواند به بقاء خود ادامه دهد.
اگر زنی مایل به باردار شدن نباشد، بهترین ایده در این مورد استفاده از یکی از اشکال پیشگیری از بارداری است. باید جانب احتیاط را حفظ کرد.

آیا سکس واژنی با دخول آلت باعث القاء پریود می‌شود؟

این مورد همیشه سبب برخی اغتشاشات ذهنی می‌شود. اما خلاصه کلام اینکه فعالیت جنسی می‌تواند باعث شروع پریود زنان شود.به هر حال این فقط زمانی محتمل است که زن درست در حوالی زمان شروع پریود خود قرار داشته باشد. این به معنی یک تا دو روز مانده به پریود است.

چطور چنین اتفاقی رخ می‌دهد از جملۀ اسرار است. گمان می‌رود که هورمون‌های موجود در منی می‌توانند دهانه رحم را نرم کنند که این محرک خونریزی عادت ماهانه می‌شود.
نظریه دیگر به انقباضات واژن در طول فعالیت جنسی مرتبط است. وقتی این انقباضات متوقف و واژن شل می‌شود، جدار رحم شروع به ریزش می‌کند.

چطور می‌توان شانس خونریزی در طول سکس را کاهش داد یا برای آن آماده شد؟

اگر زنی در دوره زمانی نزدیک به پریود سکس با دخول آلت داشته باشد، ممکن است مقدار کمی خون از وی نشت کند، اگر اساساً چنین اتفاقی رخ دهد.
در اینجا چند راهنمایی برای آمادگی جهت خونریزی ممکن در طول سکس آمده است.

• از فنجان یا کلاهک استفاده کنید. برخی وسایل دارای طراحی امروزی به شکل همزمان خون را گرفته و امکان دخول را می‌دهند. در این مورد فقط باید مطمئن بود که وسیله مورد استفاده در همان دسته‌بندی مورد نظر قرار دارد.

• یک حوله به رنگ تیره روی بستر پهن کنید. اگر کسی نگران لکه‌دار شدن ملافه خود باشد، وجود یک حوله می‌تواند خیسی ناشی از نشت خون را بگیرد. به شکل جایگزین می‌توان سکس را در جایی مثل حمام یا زیر دوش انجام داد که نظافت آنجا آسان‌تر است.

 استفاده از کاندوم

کاندوم‌ها مانع از نشتی شدید نمی‌شوند اما می‌توانند مانع از ابتلاء به هر مورد از بیماری‌های واگیردار جنسی تشخیص داده نشده بین زن و شریک جنسی وی شوند. در عین حال کاندوم به محافظت در برابر بارداری کمک می‌کند.

• ارتباط با شریک جنسی. باید در مورد هر گونه نگرانی پیش رو با شریک جنسی خود صحبت کرد. در این مواقع درهای رابطه را باز نگه دارید. برای پرسش در مورد سرعت عمل یا وضعیت یا توقف آن در صورت نیاز ترسی به خود راه ندهید.

• از لیز کننده استفاده کنید. اگر فرد در بخشی از چرخه عادت ماهانه خود قرار دارد و نیازمند کمی لیز کننده اضافی باشد، باید از لیز کننده‌های بر پایه آب استفاده کند. این مورد نه فقط بهترین انتخاب برای کاندوم است بلکه در عین حال هر سایش ناشی از دخول آلت تناسلی مرد یا سکس انگشتی را کاهش می‌دهد.

• در هیچ شرایطی از تامپون استفاده نکنید. زنان ممکن است فکر کنند که این راه سرراستی برای متوقف کردن جریان خون است اما به آسانی این امکان وجود دارد که تامپون هر چه عمقی‌تر داخل واژن فرو رود که آنگاه برای بیرون کشیدنش نیاز به دکتر خواهد بود.

اگر زن فقط بخواهد خودارضایی کند چطور؟

گذشته از این واقعیت که ارگاسم ممکن است محرک شروع عادت ماهانه باشد هیچ شواهدی در مورد کمک خودارضایی به القاء پریود وجود ندارد.
اگر زنی بخواهد خود را برای لکه‎بینی بالقوه آماده کند می‌تواند موارد زیر را مد نظر قرار دهد:
• یک حوله یا دستمال مرطوب را دم دست بگذارد
• از فنجان قاعدگی و نه تامپون، برای جمع شدن خون استفاده کند
• اگر تمایلی به دخول آلت ندارد بر تحریک کلیتوریس تمرکز کند
• برای پیشگیری از گسترش عفونت هر گونه بازیچه را پیش و پس از عمل تمیز کند

خط پایه
هر گونه احساس غلیان جنسی در طول چرخه عادت ماهانه کاملاً نرمال است. بنابراین اگر زنی هفته‌ها یا روزها دور از پریود خود یا در میانه آن قرار دارد نباید از فعال بودن جنسی ترس داشته باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.