این مواد غذایی را درست نگه ‌دارید

همه موادغذایی با قرارگرفتن در یخچال، تازه و سالم نمی‌مانند. شیوه نگهداری هریک از خوراکی‌ها و حتی ادویه‌های خانه شما، باید با توجه به نوع آن متفاوت باشد. در ادامه این مطلب، روش نگهداری درست برخی از موادغذایی را با شما در میان می‌گذاریم.

نگهداری درست سیب
اگر قصد دارید سیب‌هایی که خریده‌اید را در همین دو، سه روز آتی مصرف کنید، آن‌ها را در گوشه‌ای خنک از آشپزخانه‌تان نگه ‌دارید. سیب در دمای خانه شما هم دوام می‌آورد، اما اگر سیب‌ها را برای یکی، دو هفته می‌خواهید سالم نگه ‌دارید، باید به یخچال منتقل‌شان کنید.

نگهداری درست آرد
فکر نگه‌ داشتن آرد در جعبه‌های مقوایی یا پلاستیک‌های در باز را از سرتان بیرون کنید. شما باید آرد را در ظرف پلاستیکی، شیشه‌ای یا فلزی نفوذناپذیر نگه ‌دارید، ظرفی که هوا به‌خوبی در آن جریان پیدا نمی‌کند. اگر هم آردی که تهیه کرده‌اید، با غلات کامل، غنی شده است، آن را حتما در ظرف دَر بسته و یخچال یا فریزر نگه ‌دارید.

نگهداری درست سیب‌زمینی
برای سالم ماندن سیب‌زمینی، آن را در فضایی خشک، خنک و تاریک نگه‌ دارید. فکر قراردادن سیب‌زمینی در یخچال را از سرتان بیرون کنید، چراکه با این کار، مزه شیرین ناخوشایندی را پیدا می‌کند.

نگهداری درست پیاز
پیاز هم درست مثل سیب‌زمینی، نسبت به شیوه نگهداری حساس است و باید در جای خنک، خشک و تاریک نگه ‌داشته شود. اما برخلاف سیب‌زمینی، پیاز را باید در فضایی که گردش هوا به‌خوبی در آن جریان دارد نگه ‌دارید و با هوای تازه، به سالم ماندن آن کمک کنید. گذشه از این، هیچ‌وقت سیب‌زمینی و پیاز را در کنار همدیگر نگذارید، چراکه در این صورت زودتر پژمرده می‌شوند.

نگهداری درست کاهو
برای شاداب ماندن برگ‌های کاهو، فکر قراردادنش در کیسه پلاستیکی َدر بسته را از سر بیرون کنید. اگر قصد دارید کاهو را نشسته در یخچال بگذارید، آن را در کیسه دَر باز گذاشته و اگر هم می‌خواهید شسته در یخچال نگهداری کنید، حتما در ظرفی دَر بسته با گردش هوای اندک قرار دهید. البته یادتان نرود که قبل از قراردادن کاهو در یخچال، حتما برگ‌هایش را خوب، خشک کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.