لیزر مو

آشنایی با فواید و خطرات برداشتن مو با لیزر

اگر از اینکه همیشه باید نگران موهای زاید خود باشید خسته شده اید و یا تخمل درد اپیلاسیون برای شما بسیار سخت است ، لیزر موهای زائد بدن می تواند یکی از گزینه های شما باشد. لیزر موهای بدن یکی از معمول ترین روش های آرایشی است که در ایالات متحده استفاده می شود به طوری که در این روش پرتوهای نور بسیار متمرکز را بر فولیکول های مو می تابانند ، رنگدانه های مو این پرتوها را دریافت می کنند و باعث از بین بردن مو می شوند.

مزایای برداشتن مو از طریق لیزر

لیزر برای از بین بردن موهای زائد از صورت، ساق پا، بازو، زیر بغل و مناطق دیگر مفید است.
مزایای لیزر مو عبارتند از:

سرعت بالای لیزر کردن: لیزر می تواند در مدت زمان کوتاه سطح زیادی از بدن را بی مو کند به عنوان مثال قسمت بالای لب را در مدت یک دقیقه می توان بی مو کرد و لی در سطوح بزرگتر مانند ساق پا بیشتر طول می کشد و می تواند یک ساعت طول بکشد .
بعد از سه تا هفت جلسه لیزر، موها به طور دائمی ریزش می کنند.

موهایی که قرار است تحت پروسه لیزر قرار گیرند باید چند میلیمتر از سطح پوست بیرون زده باشند. تجهیزات لیزر با توجه به رنگ پوست، ضخامت، و محل موهای شما تنظیم خواهد شد.

در طول لیزر موهای زائد باید از چشم بند استفاده کنید. همچنین لازم برای حفاظت از لایه بیرونی پوست، پوست خود را با یک ژل سرد محافظت کنید و یا از دستگاه های خنک کننده ویژه استفاده کنید.

وقتی پروسه برداشت مو از طریق لیزر به اتمام رسید ممکن است نیاز داشته باشید از کیسه یخ، کرم های ضد التهاب و یا لوسیون های مخصوص یا آب سرد برای کاهش ناراحتی شما تجویز شود.

مرحله بهبودی و خطر

برای یک یا دو روز پس از آن، منطقه پوست شما که تحت عمل لیزر قرار گرفته ممکن است سوزش و یا احساس آفتاب سوخته داشته باشد. کمپرس سرد و مرطوب کننده می تواند در طی این مدت کمک کننده باشد. اگر صورت خود را لیزر کردید، می توانید روز بعد آرایش کنید مگر اینکه پوست شما تاول زده باشد.

یک ماه بعد از انجام عمل لیزر دوباره می توانید عمل لیزر را انجام دهید. در طی این یک ماه سعی کنید با استفاده از کرم و یا لوسیون ضد آفتاب مناسب، پوست خود را محافطت کنید که می تواند برای جلوگیری از تغییرات موقت در رنگ پوست در منطقه ای که لیزر شده است مفید باشد.

تاول زدن، تورم، قرمزی، زخم و یا تغییر در رنگ پوست که تحت لیزر قرار می گیرند بسیار نادر است؛ اما در بعضی از افراد ممکن است وجود داشته باشد.

هزینه برداشت مو توسط لیرز

هزینه به طور گسترده ای متفاوت است، بسته به عواملی است که عبارتند از:

اندازه منطقه تحت لیزر قرار گرفته
زمان مورد نیاز برای درمان
تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام لیزر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.