آبلیمو را هم می‌توان فریز کرد

طرز نگهداری لیمو ترش در فریزر,طرز نگهداری آبلیموی خانگی,نگهداری آبلیمو در فریزر,نگهداری آبلیمو طبیعی

فریز کردن آبلیموها مشکلی ندارد و می‌توانید آنها را در قالب‌های کوچک بریزید و فریز کنید تا هنگام استفاده همه آن مصرف شود و لازم نباشد باقیمانده آن را دوباره فریز کنید.
مهم‌ترین ویژگی آبلیمو دارابودن مقدار زیادی ویتامینC است اما ویتامینC، نسبت به اکسیداسیون بسیار حساس است و از همان لحظات اولیه شروع آبگیری شروع به از بین رفتن می‌کند و ۶۰-۵۰ درصد آن در ۲۴ ساعت اول پس از آبگیری تخریب می‌شود و باقیمانده آن حداکثر تا ۳-۲ روز بعد در آبلیمو وجود دارد.
درواقع، هرچه آبلیمو بیشتر در معرض هوا قرار بگیرد، بیشتر اکسید می‌شود و از بین می‌رود.
آبلیمو از روز دوم و سوم، بیشتر به‌عنوان یک طعم‌دهنده کاربرد دارد. همچنین وجود اکسیژن برای رشد کپک و قارچ، ضروری است بنابراین اگر بتوان تماس ماده غذایی را با اکسیژن قطع کرد، از فساد یا اکسید شدن آن ماده محافظت خواهدشد.
به همین دلیل کارشناسان مواد غذایی توصیه می‌کنند برای کاهش میزان اکسیدشدن یا کپک‌زدن آبلیمو، پس از اینکه آن را در ظرف موردنظر ریختید، مقداری روغن مانند روغن زیتون به آن اضافه کنید تا با قرار گرفتن روغن در سطح، اکسیژن با آبلیمو تماس نداشته باشد و آن را اکسید نکند و هر بار که از آبلیمو استفاده کردید و روغن آن کم شد دوباره روغن به آن اضافه کنید.

اگر فردی بخواهد از ویتامینC لیمو بهره ببرد باید از لیموی تازه استفاده کند، اما توجه داشته باشید ویتامینC به حرارت نیز حساس است بنابراین اگر آبلیموی تازه را به غذای داغ یا در حال پخت اضافه کنید باز هم ویتامینC آن به سرعت تخریب خواهد شد.

نظرات بسته شده است.