بهترین گوشت ها برای رژیم غذایی قلب

پیروی از یک رژیم غذایی سلامت قلب می تواند از خطر ابتلا به حمله قلبی یا سکته جلوگیری کند. رژیم غذایی سلامت قلب حاوی میزان بسیار کمی چربی اشباع شده، چربی ترانس، کلسترول و سدیم بوده، درحالیکه محتوی میزان بالایی فیبر است.

برخی از انواع گوشت ها می توانند منابعی از چربی ناسالم و سدیم باشند، بنابراین بهتر است در انتخاب گوشت مصرفی دقت کنید. براساس توصیه انجمن قلب امریکا، میزان گوشت پخته شده ی مصرفی نباید بیشتر از ۱۷۰ گرم در روز باشد.

گوشت ماهی بهترین است
تمام انواع ماهی ها میزان پایینی کلسترول و چربی اشباع شده دارند. همچنین انجمن قلب امریکا، مصرف حداقل هفته ای دو بار ماهی در رژیم غذایی سلامت قلب را توصیه می کند. برخی از انواع ماهی ها مانند ماهی سالمون، ساردین، تن آلباکور یا شاه ماهی میزان بالایی چربی دارند، اما چربی موجود در این ماهی ها غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ بوده که برای سلامت قلب و سیستم قلبی-عروقی مفید است. بهترین روش برای مصرف ماهی به صورت پختن، آب پز کردن یا کبابی می باشد و باید از سرخ کردن ماهی اجتناب شود.

مرغ بدون پوست
گوشت مرغ یا بوقلمون بدون پوست فاقد چربی بوده یا حاوی میزان کمی چربی اشباع شده است که انتخاب خوبی برای یک رژیم غذایی سلامت قلب محسوب می شود. مرغ به طور طبیعی میزان کمی سدیم دارد، اما به برخی از مرغ ها برای فربه تر شدن آب نمک تزریق می کنند، بنابراین از فاقد سدیم بودن مرغ در هنگام خریداری اطمینان حاصل کنید.
گوشت سینه مرغ یا بوقلمون دارای کمترین میزان چربی بوده، اما گوشت ران مرغ یا بوقلمون حاوی مقداری چربی است. بیشتر چربی موجود در مرغ به دلیل پوست آن می باشد، بنابراین از طبخ گوشت مرغ به همراه پوست آن خودداری کنید. مصرف مرغ نیز بهتر است به روش پختن، کبابی و آب پز به جای سرخ کردن باشد.

گوشت قرمز
به طور کلی گوشت قرمز مانند گوشت گاو و گوسفند نسبت به ماهی یا مرغ حاوی میزان بیشتری از چربی اشباع شده و کلسترول است، بنابراین باید در رژیم غذایی سلامت قلب کمتر از گوشت قرمز استفاده شود.

منبع:نسخه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.