گیاهان دارویی برای سنگ کلیه

دفع سریع سنگ کلیه,قرص دفع سنگ کلیه,درمان سنگ کلیه با هندوانه,تسکین درد سنگ کلیه,دفع سنگ کلیه بدون درد,درمان سنگ کلیه در طب سنتی,دفع سنگ کلیه از لوله حالب,اندازه سنگ کلیه

برای کسانی که یکبار این درد را تجربه کرده‌اند، تجربه دوباره آن کابوس است. دردی که به قول این افراد با هیچ درد دیگری قابل‌قیاس نیست. گاهی دست از سرشان برنمی‌دارد و کلیه‌هایی که تازه سنگ دفع کرده‌اند، با سرعت دوباره سنگ‌سازی می‌کنند. اگر این درد کابوس شما هم هست، قبل از اینکه مجبور به دفع سنگ تازه‌ای شوید، جایی برای این خوراکی‌ها در رژیم غذایی‌تان باز کنید. می‌توانید با کمک این مواد خوراکی احتمال سنگ‌ساز شدن دوباره کلیه‌هایتان را از بین ببرید.

داروهای گیاهی برای از بین بردن سنگ کلیه

دفع سنگ کلیه با لیمو روی آب
ریختن لیموی تازه داخل آب می‌تواند بسیاری از مشکلاتی را حل کند که سلامت و آرامش شما را نشانه می‌گیرند. از درمان کیست‌های سینه، تا کاهش وزن و حتی جلوگیری از ایجاد سنگ کلیه، همه را می‌توانید با نوشیدن یک لیوان آب که داخلش یک لیموی تازه چلانده‌اید حل کنید. یادتان نرود که مصرف آب زیاد می‌تواند به حفظ سلامت شما کمک کند و ریختن لیموی تازه در آب، قدرت آن در کاهش مشکل شما را بیشتر می‌کند.
دفع سنگ کلیه با خوراک لوبیا
لوبیا قرمز موادی را در خود دارد که مانع سنگ‌ساز شدن کلیه‌ها می‌شوند. گفته می‌شود با ۶ ساعت جوشاندن لوبیا قرمز، این مواد از دلش بیرون می‌آید و وارد آب می‌شود. در این صورت، حتی بدون مصرف خود لوبیا و تنها با نوشیدن آبی که این دانه در آن جوشیده شده، می‌توانید احتمال ظهور یک سنگ دیگر در کلیه‌هایتان را پایین بیاورید.
سبوس گندم
یکی دیگر از راه‌های مبارزه با این مشکل، مصرف بیشتر منیزیوم است. این ماده معدنی به حفظ سلامت کلیه‌های شما کمک می‌کند و احتمال سنگ‌ساز شدنشان را پایین می‌آورد.

به همین دلیل اگر نان سبوس‌دار میل کنید یا سبوس را از فروشگاه‌ها بخرید و هنگام طبخ در غذایتان بریزید، به سلامتتان خدمت بزرگی کرده‌اید. گذشته از این، با مصرف تخمه‌کدو، هندوانه و آفتاب‌گردان یا خوردن بذر کتان، بادام و پودر کاکائو هم می‌توانید چنین فایده‌هایی را به بدنتان برسانید.
دفع سنگ کلیه با کرفس
کسانی که می‌خواهند وزن کم کنند، به خوردن آب کرفس و اسموتی آن عادت دارند. اما اگر از وزنتان راضی هستید هم نباید دور مصرف این گیاه را خط بکشید.

کرفس ازجمله سبزیجاتی است که می‌تواند با سنگ کلیه مبارزه کند و شما را از این کابوس نجات دهد. پس تا می‌توانید آن را در سالادها و غذاهایتان بریزید یا اینکه آبش را بگیرید و نوشیدنی‌اش را میل کنید.
دفع سنگ کلیه با ریحان
یکی دیگر از گیاهانی که همیشه باید در سفره سنگ کلیه‌ای‌ها حاضر باشد، ریحان است. این گیاه می‌تواند به پیشگیری از ایجاد سنگ و حتی دفع راحت سنگ ساخته‌شده کمک کند.

گذشته از مصرف برگ ریحان با وعده‌های غذایی‌تان، می‌توانید برای خودتان چای ریحان هم دم کنید و با نوشیدنش، احتمال بروز دوباره مشکل را پایین بیاورید.

کافی است چند برگ ریحان تازه را در آب جوش بریزید و برای چند دقیقه به آن فرصت دهید تا دم بکشد. اگر میل داشتید این چای را شیرین بخورید، می‌توانید با عسل شیرینش کنید تا خاصیتش چند برابر شود.

نظرات بسته شده است.