آنها که می خواهند زیر پوست دست شان چربی تزریق کنند….

54

یک متخصص جراحی پلاستیک کاهش حجم چربی در لایه‌های زیرین پوست کل بدن به خصوص پوست پشت دست را از جمله تغییرات ناشی از بالا رفتن سن دانست.

با بیان اینکه با گذشت زمان و بالا رفتن سن تغییراتی در کل بدن افراد دیده می شود، گفت: یکی از این تغییرات کاهش حجم چربی در لایه های زیرین پوست کل بدن است و پوست بدن به خصوص پوست پشت دست حالت چروکیده و نازک پیدا می کند.

وی در خصوص رفع چین و چروک پشت دست، تصریح کرد: با تزریق چربی و ایجاد حجم مجدد چربی در زیر پوست می توان این کمبود چربی را تا حدی برطرف کرد که چربی مورد نظر از نواحی دیگر بدن برداشته می شود.

این متخصص جراحی پلاستیک با اشاره به اینکه چربی مورد نیاز برای جراحی اغلب از نواحی شکم، پهلو و ران که چربی بیشتری دارد، برداشته می شود گفت: انجام این عمل به صورت انتقال بافت چربی از ناحیه ای به ناحیه دیگر از بدن است و اگر انتقال سلول های چربی به درستی انجام شود، بافت منتقل شده می تواند ادامه حیات دهد و تکثیر یابد.

لاهوتی با بیان اینکه امکان جذب و تحلیل چربی منتقل شده وجود دارد، گفت: در صورت انجام تکنیک صحیح انتقال چربی، بخش عمده ای از آن باقی می ماند و اگر چهار تا شش ماه پس از جراحی، چربی تزریق شده ماندگاری داشته باشد، نشان دهنده خونرسانی، تغذیه مناسب و امکان ادامه حیات بافت چربی منتقل شده است.

وی یادآور شد: اگر فرد پس از مدتی تمایل به تزریق چربی بیشتری داشته باشد، عمل مجدد ۶ تا ۱۲ ماه بعد از عمل اول انجام می شود.

این متخصص جراحی پلاستیک خاطر نشان کرد: انجام تزریق چربی به پشت دست در افراد مسن و میانسال که دچار شکنندگی و سالخوردگی پوست هستند، رایج تر است. این عمل در افرادی که به صورت مادرزادی دچار کمبود چربی در پشت دست هستند نیز قابل انجام است.

لاهوتی با بیان اینکه در صورت انجام صحیح تزریق چربی اغلب عوارض خاصی وجود ندارد، گفت: جذب و آب شدن چربی منتقل شده، حالت نامنظم و پشته پشته شدن چربی در صورت تزریق نادرست چربی و گاهی اوقات ایجاد عفونت در پشت دست که اغلب نیز نادر است، از جمله پیامدهای عمل جراحی است.

وی در خصوص مراقبت های پس از جراحی توصیه کرد: بیمار پس از جراحی باید برای مدتی دستکش فشارنده استفاده کند تا چربی را در محل نگه دارد و باعث انتشار منظم چربی در ناحیه پشت دست شود. همچنین برای پیشگیری از ورم بیمار باید تا مدتی دست خود را بالاتر از سطح قلب نگه دارد و از داروهایی که برای جلوگیری از عفونت و ورم توسط پزشک تجویز می شود به دقت استفاده کند.

این متخصص جراحی پلاستیک در پایان خاطر نشان کرد: اغلب محدودیت خاصی برای انجام تزریق چربی به پشت دست وجود ندارد، اما در بعضی از بیماران مانند بیماران قلبی، دیابتی و مبتلایان به اختلالات عروقی و لنفی جراحی باید با دقت و ملاحظه بیشتری انجام شود تا عمل جراحی با عوامل آزار دهنده مواجه نشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.