ادویه های سالم برای بیماران قلبی

طرز تهیه غذا برای بیماران قلبی,غذاهای مضر برای قلب,بیماران قلبی چه بخورند,صبحانه بیماران قلبی,برنامه غذایی بیماران قلبی,عرقیات مفید برای قلب,غذاهای مفید برای بیماران قلبی,یک خوراکی مفید برای قلب و عروق

سبک زندگی و رژیم غذایی نادرست و بالا بودن سطح استرس باعث شده است مردم مستعد ابتلا به بیماری های قلبی عروقی شوند.

اما با ایجاد تغییرات لازم می توان با چاقی، فشار خون بالا و کلسترول بالا مقابله کرد.

ورزش به طور منظم، مدیتیشن، یوگا و درست خوردن  برای یک زندگی سالم لازم است. در این مطلب چند ادویه مفید را معرفی می کنیم که بیماران قلبی می توانند به صورت متعادل آن را مصرف کنند.

 

زنیان برای مشکلات قلبی

۱٫زنیان: این ادویه ناراحتی قلبی عروقی را کاهش می دهد .
۲٫دارچین: مصرف مقدار کمی از این ادویه خطر بیماری های قلبی و کلسترول را کاهش می دهد. این ادویه قند خون را کنترل می کند و حتی فشار خون را کاهش می دهد.
۳٫گشنیز: دارای خاصیت کاهش دهنده  کلسترول مضر و افزایش دهنده کلسترول مفید است.

گشنیز برای قلب

گل رازیانه برای قلب

۴٫گل رازیانه : به حفظ کلسترول در جریان خون کمک می کند و در نتیجه از بروز بیماری قلبی جلوگیری می کند.
۵٫دانه کتان: این دانه  کوچک منبع اسید چرب  امگا-۳ است.
نتایج مطالعات نشان می دهد که مصرف  مرتب آن میزان سطح کلسترول را کاهش می دهد. فیبرقابل حل در این دانه ها کلسترول بد را در دستگاه گوارش به دام می اندازد تا به جریان خون راه پیدا نکند.

 

زنجبیل برای قلب

۶٫زنجبیل: زنجبیل تازه آنزیم هارا  فعال می کند تا کلسترول بد را از جریان خون جدا کند . همچنین این ادویه  مانع لخته  شدن خون می شود.

زنجبیل برای قلب

ادویه زردچوبه برای قلب

۷٫زردچوبه:از تراکم کلسترول در رگ های خون جلوگیری  می کند و نقش مهمی در پیش گیری از حمله قلبی و سکته دارد. منبع خوب ویتامین B6 است و میزان هموسیستئین را پایین نگه می دارد.میزان زیاد هموسیستئین می تواند به دیواره رگ های خونی آسیب برساند که خطر بزرگی برای بیماران قلبی عروقی به حساب می آید.

زردچوبه برای قلب

 

منبع:روزنامه خراسان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.