اگر به هر دلیلی نمی‌توانید غذا بخورید بخوانید

اگر کسی نتواند به دلایلی مانند مشکلات دهان و دندان غذا را بجود باید از مواد یا غذاهایی استفاده کند که نیاز زیادی به جویدن نداشته باشند. مثلا می‌توان به جای میوه‌ها از آبمیوه‌ها یا پوره آنها استفاده کرد.

به جای گوشت که قرار است پروتئین بدن را تامین کند، می‌توان آب گوشت را خورد یا گوشت را با وسایل مختلف له و نرم کرد. نان را می‌توان در آب گوشت تریت کرد یا برنج را به ‌صورت کته نرم و با آب خورش ترکیب کرد، طوری که دیگر نیازی به جویدن نداشته باشد و…

انواع سوپ‌ها یا پوره‌های مختلف نیز معمولا به جویدن زیادی نیاز ندارند. انواع منابع کربوهیدراتی هم می‌توانند به شکل فرنی، شیربرنج و… تهیه و مصرف شوند.

گروه شیر و لبنیات هم که مشکلی ندارند و به راحتی می‌توان آنها را مورد استفاده قرار داد.

اگر بیمار در شرایطی باشد که به هیچ‌وجه نتواند حتی غذاهای نرم را مصرف کند در آن صورت می‌تواند از محلول‌های بیمارستانی که مواد مغذی بسیار کامل دارند و نیازی به هضم دهانی ندارند، استفاده کند.

این غذاهای آماده محلول در طعم‌های مختلف، معمولا برای بیماران بستری در بیمارستان‌ها که توانایی جویدن مواد غذایی را ندارند، تجویز می‌شود و به شکلی است که همه نیازهای بدن به مواد مغذی را تامین می‌کند. این محلول‌های غذایی را می‌توان از داروخانه بیمارستان‌ها تهیه کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.