تصاویر علمی جدید

تصاویر علمی جدید

عنکبوت تالکین
هفته گذشته گونه جدیدی از عنکبوت در جنوب شرقی برزیل کشف و نام‌گذاری شد. این گونه جدید از عنکبوت از این نظر که زردرنگ است و چشم ندارد منحصربه‌فرد و بی‌نظیر است. این عنکبوت در غاری سرد و مرطوب و عمیق زیست می‌کند و هرگز بیرون نمی‌آید تا خورشید را ببیند.
عنکبوت تالکین

کهکشان راه‌ شیری
این تصویر را عکاسی نجومی از بخشی از پارک ملی یلواستون (واقع در ایالت وابومینگ) گرفته است. گرت ایوانز لحظه‌ای عالی را برای گرفتن این تصویر انتخاب کرده است.

کهکشان راه‌ شیری

چهره اردک‌مانند این دایناسور!
در سال 2007، جمجمۀ دایناسوری در مونتانا (ایالتی در آمریکا) کشف شد. بعد از معاینات و بررسی‌های متعدد مشخص شد که این دایناسور ارتباطی با گونه‌های ادمونتوزاروس (دایناسورهایی که صورت آن‌ها شبیه اردک است) دارد و این دستاورد می‌تواند به دیرینه‌شناسان در بررسی تکامل این گروه از دایناسورها کمک کنند.

برای بچه قورباغه‌ها دنیا چه شکلی است؟
این سوال را عکاس این عکس قبل از اینکه به کانالی بپرد تا این عکس را بگیرد از خود پرسید. رقابتی عکاسی به وسیله انجمن سلطنتی لندن برای گرامیداشت 205امین سالگرد مجله انجمن سلطنتی برگزار شد. هدف از این رقابت این بود که بتوان با دیدگاه جدیدی به حیواناتی که اطراف ما زندگی می‌کنند نگاه کرد.
بچه قورباغه‌

به چشمانش نگاه کنید!
این عکس به زیبایی به ما نشان می‌دهد که سایر مخلوقات چگونه رفتار می‌کنند و چقدر می‌توانند باهوش باشند. به چشمانش نگاه کنید. به حالت چشمانش دقت کنید.
عکس علمی

سیاره پلوتو
ناسا این تصویر با این رنگ‌های مصنوعی در نوری غیرطبیعی را از سیاره پلوتو منتشر کرد تا به علم جغرافیای این جرم آسمانی اشاره کند و تفاوت‌های جزیی رنگ قسمت‌های مختلف آن را به طور کاملا مشخص دهد.

صدای پاندا
در مطالعه‌ای که طی 5سال گذشته انجام شده تعداد کمی از تماس‌های ارتباطی زبان پاندا را رمزگشایی کرده است. پژوهشگران 13 تماس مختلف پاندا برای برقراری ارتباط را کشف کرده‌اند. به عنوان مثال، یکی از آن‌ها برای جفت‌گیری و دیگری زمانی اتفاق افتاد که پاندا تحت استرس و ترس بود.

موزاییک پیچیده
باستان‌شناسان طی پروژه‌ای عمرانی در اسراییل، موزاییک بسیار زیبایی را با کاشی‌هایی رو آن کشف کردند. طرح این موزاییک شامل حیوانات متعددی است اما هیچ‌ گونه شکلی از انسان در آن دیده نمی‌شود.

موزاییک پیچیده

زنبور رباتیک
دانشمندان در حال ساخت زنبوری رباتی هستند به این امید که از آن در گرده‌افشانی محصولات کشاورزی گرفته تا ماموریت‌های جستجو و نجات استفاده کنند.

زنبور رباتیک
رقص پرندگان برای جفتگیری

مطالعه‌ای که اخیراً منتشر شده مراسم جفت‌گیری ناشناخته‌ای از پرنده‌ای رنگارنگ در جنوب آفریقا را نشان داده است.  این پرندۀ آبی رنگ حرکات موزون تند و سریعی را برای جفتگیری انجام می‌دهد.

نظرات بسته شده است.