درمان‌ های ساده برای مسمومیت غذایی

گرمای تابستان که می‌آید، مسمومیت و عواقب ناشی از آن را هم با خود می‌آورد. از دست رفتن آب بدن ازجمله عواقب تهدیدکننده این حال ناخوشایند است و به همین دلیل است که نمی‌توان ساده از کنار این مشکل شایع فصل گرما عبور کرد. مسمومیت بیماری شایع اما دردسرسازی است که خود را با حالت تهوع نمایان می‌کند. اگر شما در یکی از همین روزهای گرم، به این علائم دچار شدید، به توصیه‌های زیر عمل کنید تا کم‌آبی ناشی از مسموم شدن، سلامت شما را به خطر نیندازد.

تا زمانی که استفراغتان قطع نشده، از مصرف مواد غذایی جامد پرهیز کنید.

مایعات را جرعه‌جرعه میل کنید تا احتمال استفراغ کردن بالا نرود.

بعد از تمام شدن استفراغ، سراغ خوراکی‌های شیرین و نمک‌دار بروید. بیسکوییت‌های شکری- نمکی، موز، برنج یا نان، گزینه‌های خوبی برای بهبود حال شما به شمار می‌آیند.

تا حالتان بهتر نشده، از مصرف غذاهای سرخ‌شده، چرب، تند، یا شیرین پرهیز کنید. بدون تجویز پزشک سراغ داروهای ضدتهوع و ضداسهال نروید. اگر 24 ساعت از شروع اسهال گذشته و هنوز مشکلتان برطرف نشده، حتما به پزشک مراجعه کنید. در صورتی که شکم‌درد را همراه با تب، اسهال تیره یا مدفوع خونی، استفراغ خونی، علائم کم‌آبی بدن (مانند خشکی دهان، کاهش ادرار، سرگیجه، خستگی، افزایش ضربان قلب یا تندی تنفس) تجربه می‌کند، بدون اتلاف وقت به بیمارستان یا دیگر مراکز درمانی بروید.

نظرات بسته شده است.