راه های طبیعی افزایش گلبول سفید

عوارض کمبود گلبول سفید,چه مواد غذایی باعث افزایش گلبول سفید میشود,مواد غذایی گلبول سفید ساز,درمان افزایش گلبول سفید خون,مواد غذایی کاهش دهنده گلبول سفید,درمان کمبود گلبول سفید,برای کاهش گلبول سفید چه بخوریم,راههای افزایش گلبول قرمز

گلبول های سفید و سیستم ایمنی بدن، وظیفه مبارزه با عفونت ها را دارد که بر اثر ویروس ها و باکتری ها  به وجود می آید. پایین بودن این گلبول ها بیانگر سرکوبی سیستم ایمنی بدن است.

پایین بودن این گلبول ها،می تواند حاکی از وجود یک بیماری بنیادی نهفته باشد. افزایش تعداد گلبول های سفید خون می تواند در کاهش احتمالی بروزبیماری ها موثر باشد .

استرس، رژیم غذایی و سبک زندگی ناسالم برخی از علل پایین آمدن تعداد گلبول های سفید است.طبعا با مصرف غذای سالم و مغذی می توان به طور طبیعی شمارش گلبو ل های سفید را افزایش داد.

ماده غذایی غنی از بتا  کاروتن و مواد مغذی دیگر می تواند تولید گلبول های سفید را افزایش دهد که در این مطلب به آن می پردازیم.

۱٫   چای سبز: چای سبز سر شار از آنتی اکسیدان است  که از سیستم  ایمنی بدن محافظت و به بدن کمک می کند با باکتری ها یا ویروس های باکتری زا  مقابله کند.
۲٫  ویتامین c  :این ویتامین با افزایش  تولید گلبول های سفید خون وآنتی بادی ها که با ویروس ها و باکتری ها مقابله می کند،

سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد. همچنین  این ویتامین  با ویروس هایی که وارد سیستم ایمنی می شود مقابله می کند.
۳٫   اسید چرب امگا ۳: این اسید به وفور در ماهی سالمون یافت می شود.با افزایش  سلول های بیگانه خوار  باعث بهبود سیستم ایمنی بدن می شود. اسیدهای  چرب از بدن در برابر آسیب ها محافظت می کند.
۴٫   ویتامین A:مصرف غذا های سرشار از ویتامین A تعداد لنفوسیت ها نوعی از گلبول‌های سفید خون را در بدن افزایش می دهد. این سلول ها ، به سلول های  متجاوز خارجی و سلول های سرطانی حمله ور می شود و آن ها را از بین می برد. مصرف غذاهای غنی از ویتامین A در تقویت  سیستم ایمنی موثر است.
۵٫   ماست: مواد حاوی پرو بیوتیک ها مانند ماست علاوه بر تقویت کردن سیستم ایمنی بدن تعداد گلبول های سفید خون را نیز بالا می برد.
۶٫سیر:توانایی گلبول های سفید را برای مقابله با ویروس و باکتری های بیماری زا بیشتر  می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.