پروتز لب و گونه

قیمت پروتز لب،پروتز لب ،پروتز لب در خانه،پروتز لب با ویتامین e،هزینه پروتز لب چقدر است؟،پروتز گونه،دستگاه پروتز لب،پروتز لب بازیگران،هزینه پروتز گونه

پروتز لب

داشتن لب‌های زیبا یكی از خواسته های همیشگی زنان بوده است و به همین دلیل تاكنون از روش‌های گوناگونی جهت این كار استفاده شده است كه از این بین می‌توان به استفاده از وسایل آرایشی، حجم دهنده، خط لب، تزریق ژل، تزریق بوتاكس و اعمال جراحی گوناگون اشاره كرد.

قسمت میانى لب بالایى که به شکل V مى باشد با افزایش سن بتدریج صاف شده و پر شدگى اش را از دست مى دهد، حجم لبها کاهش یافته و گوشه لبها بطرف پایین کشیده مى شود و خطوط عمودى اطراف لبها افزایش مى یابد و لبها زیبایى و جذابیت شان را از دست مى دهند و دقیقاً در این زمان است کهتمایل به برجسته کردن لبها در خانمها افزایش مى یابد.
قسمت میانى لب بالایى که به شکل V البته در سال هاى اخیر خانم هاى جوان هم تمایل بسیار زیادى به انجام تزریق لبها و یا استفاده از پروتز لب براى برجسته کردن لبهایشان پیدا کرده اند .

از آنجائی كه روش های غیر جراحی همگی موقتی هستند و بعد از گذشت مدتی باید تجدید شوند روش‌های جراحی گوناگونی برای این منظور به وجود آمده است. در بعضی از این روش‌ها برش‌های بزرگی دور تا دور لب و یا در داخل دهان داده می‌شود كه با بروز عوارض اجتناب‌ ناپذیری همراه است و نتیجه مطلوب بیمار را نیز به همراه ندارد.

در روش‌های نسبتاً جدیدتر از قسمتی از پوست و یا تاندون ناحیه ساعد برای ساختن چیزی شبیه پروتز استفاده می‌شود تا از آن برای برجسته كردن و بزرگ‌تر كردن لب استفاده كنند ولی مشكل این روش آن است كه پس از آن لب حالت یكنواختی پیدا می‌كند.

در جدیدترین روش دائمی برجسته‌تر و بزرگ‌تر كردن لب از پروتز بسیار نرمی كه از جنس پروتز سینه است (پروتزی كه سال‌هاست در تمام دنیا برای بزرگ‌تر كردن سینه تعداد كثیری از زنان بدون عارضه‌ای قابل توجه بکار می رود) استفاده می‌شود. در این روش با دو برش دو میلی‌متری در گوشه‌های لب بدون این كه برش بزرگی در كار باشد و جای عمل معلوم شود طی یك عمل سرپایی و به كمك بی‌حسی موضعی پروتز در لب بالا و لب پائین كار گذاشته می‌شود. در دوره پس از عمل بیمار تورم و خونمردگی مختصری دارد و ممكن است در لب خود احساس سوزن‌ سوزن شدن نماید. تمام این مسائل گذراست و به سرعت از بین می‌رود. به یبمارانی كه تحت این عمل جراحی قرار می‌گیرند توصیه می‌شود كه پس از عمل تمرینات خاصی را انجام دهند و از گاز زدن لقمه‌های بزرگ پرهیز نمایند.

چنانچه بیمار سابقه تب خال داشته باشد باید حتماً از چند روز قبل از عمل تحت درمان پیشگیری از نظر این ویروس قرار گیرد و درمان خود را تا چند روز پس از عمل ادامه دهد.
نكته حائز اهمیت در مورد این پروتز این است كه این پروتز دائمی است و نیازی به تعویض ندارد و چنانچه بیمار به هر دلیلی با آن احساس مشكل نماید به راحتی و درعرض چند دقیقه آن هم به كمك بی‌حسی موضعی قابل خارج كردن است.

 

از چه موادی برای برجسته سازی لب ها استفاده می شود؟

ـ از اواخر سال ۱۹۹۰ میلادی همراه با افزایش جهانی درخواست برای اقدامات زیباسازی صورت و افزایش اعمال جراحی زیبایی، استفاده از مواد مختلفی که سازگاری بافتی تقریبا مناسبی داشته باشند، جهت برجسته سازی لب ها بیشتر شد. با تزریق این مواد، جراحان زیبایی سعی می کردند تا لب های نازک تغییر شکل داده را مجددا به صورت برجسته وجذاب درآورند. به طور خلاصه می توان مواد را که به صورت گسترده در برجسته سازی لب ها به کار می روند به موارد زیر تقسیم بندی کرد:

۱) اتولیفن: مواد قابل تزریق که از قسمت درم پوست خود شخص تهیه می شوند، خطر حساسیت ندارند و نتایج آنها موقت است چرا که بدن به سرعت آنها را جذب می کند.

۲) کلاژن: نیاز به تست حساسیت قبل از تزریق دارند، چرا که از بافت های گاوی استخراج می شوند و حدود از ۴ هفته تا ۳ ماه دوام دارند.

۳) درمالوژن: از پوست بیمار تهیه می گردد و تا حدودی دوام و ماندگاری بیشتر از کلاژن گاوی دارد. این مواد ساختار سنگینی دارند و از خلال پوست ظریف لب ها به صورت رگه های سفید و دانه های سفید تا آخر عمر بیمار را اذیت می کند اما این ماده برای پر کردن خطوط و چین و چروک های اطراف لب ها به کار رفته اند که با ریسک بالای ایجاد ناهمواری و پستی و بلندی در اطراف لب ها همراه است و گاه بیمار مجبور می شود که برای خارج کردن آنها مجددا تحت جراحی قرار گیرد.

▪ روش تزریق این مواد چگونه است؟

ـ در صورت استفاده از هیالورونیک اسیدها جهت برجسته سازی لب پس از ضدعفونی کردن لب ها و اطراف آنها به صورت دقیق، با استفاده از سوزن های بسیار ظریف به اندازه ۳۰ تا ۳۱ (که ضخامت حدود ۶ تا ۱۲ تار موی انسان را دارند) این مواد در زیر مخاط و پوست و بالای عضله لب تزریق می گردند. هر چند در لب های حساس می توان از پمادهای بی حس کننده موضعی حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از تزریق استفاده کرد.

▪ آیا تکنیک های دیگری هم به جز تزریق مواد مختلف برای برجسته سازی لب ها وجود دارد؟

ـ بله، از تکنیک های دیگری نیز جهت برجسته سازی لب ها استفاده شده؛ از جمله، پروتزها که به صورت نوارهایی با عرض ۴/۲ میلی متر و ۴/۳ میلی متر در داخل لب ها استفاده شده است. اخیرا استفاده از پروتزهای سیلیکونی جامد با سایزهای متفاوت و با شکل خود لب ها به صورت دوکی شکل نیز جهت برجسته سازی لب ها، با اقبال روبه رو شده است. از نسوج مختلفی از خود بدن شخص نیز جهت پر کردن لب ها می توان استفاده کرد از جمله ساختارهای تاندونی نظیر بعضی از تاندون های اندام فوقانی و بعضی از ساختارهای فاشیایی بدن. روش جراحی دیگری نیز وجود دارد که طی آن جراح قسمت های کوچکی از پوست نزدیک لب ها یا داخل دهان را برش داده، خارج کرده و آن را به حجم داخل لب ها اضافه می کند اما این تکنیک به لب ها زیاد حجم نمی دهد، بلکه بیشتر لب ها را مقداری به سمت بیرون برجسته می کند.

▪ خطرات و عوارض اعمال جراحی برجسته سازی لب ها چیست؟

ـ ببینید؛ مطالعات متعددی نشان داده اند که برجسته سازی لب ها با چربی به صورت پیوند چربی یکی از بهترین روش های تقریبا دایمی و مناسب است اما باید از برجسته کردن بیشتر از حد با این روش پرهیز کرد، چرا که نتایج ظاهری بسیار ناخوشایندی را ایجاد می کند. از عوارض تزریق چربی می توان به ایجاد برجستگی های دانه دانه و نیز فرورفتگی ها اشاره کرد. عوارض مهم که گاه ممکن است روی دهند شامل قرمزی، تورم، خارش در محل تزریق و یا خون ریزی، حرکت پروتزها یا خارج شدن پروتزها از قسمتی از لب است.

البته در اکثر موارد تورم و کبودی ها ظرف چند روز تا یک هفته بهبود می یابند. بعضی از بیماران به مصرف بی حس کننده های موضعی نظیر لیدوکایین حساسیت دارند. در موارد بروز حساسیت آلرژیک به قسمت های حساسیتی کلاژن، از تزریق کلاژن باید پرهیز کرد. البته احتمال بروز عوارض ناخواسته دیگری نیز وجود دارد که شامل ایجاد زخم، بروز اختلالات انعقادی خون، عفونت و ایجاد بافت اسکار در لب ها است. در بیمارانی که دیابت، لوپوس یا بیماری های بافت هم بند دارند یا در بیمارانی که فشارخون شدید و غیر کنترل شده یا عفونت های راجعه تبخال یا تبخال فعال دارند، برجسته سازی لب ها انجام نمی شود. همین طور در افراد سیگاری به دلیل آنکه روند ترمیم زخم کندتری دارند، انتظار بروز عوارض بیشتر است.

پس از تزریق بیمار باید چه اقداماتی را انجام دهد؟

ـ تورم بلافاصله پس از تزریق را می توان با کمپرس سرد و یخ کاهش داد. می توان از مرطوب کننده های لب برای جلوگیری از خشکی لب بعد از تزریق استفاده کرد و ظرف چند ساعت اول بیمار باید از استفاده از مواد آرایشی برای لب ها پرهیز کرده و حداقل به مدت ۴۸ ساعت از ورزش های سنگین و نور شدید خورشید اجتناب کند. اگر لب در قسمت محدودی بیش از حد برجسته شود، توسط جراح پلاستیک مربوطه آن قسمت ماساژ داده می شود تا یکنواختی لازم به دست آید.

پروتز گونه
استخوان گونه و بافت روى آن رول مهمى در زیبایى و ایجاد هارمونى و توازون صورت دارد.
با نگاهى به مجلات مد به سادگى در مى یابیم که گونه هاى برجسته یکى از نشانه هاى زیبایى مى باشد و به همین دلیل است که جدیداً خانمها و آقایان در هر سنى به دنبال برجسته کردن گونه ها مى باشند.از سن ۴٠ سالگى به بعد افزایش سن اثراتش را به دو شکل روى گونه ها نشان مى دهد. میزان چربى هاى صورت کاهش یافته و توده چربى زیر عضلات گونه شروع به پایین آمدن کرده و همراه خودش پوست صورت را به طرف پایین مى کشد و چین هاى بین بینى و دهان Nasolabial Fold را بوجود مى آورد.

در کسانى که صورت لاغر و کشیده دارند کاهش و تغییر محل چربى هاى صورت ظاهر خسته و تکیده در آنها ایجاد مى کند.

براى اصلاح تغیرات ایجاد شده در صورت و گونه مى توان از بالا کشیدن پوست قسمت میانى صورت Midface Lift، پروتز گونه Cheek Implants و تزریق مواد حجم دهنده (Fillers) مثل ژل و چربى استفاده کرد.

انتخاب هر یک از روش هاى فوق به انتظارات بیمار ، مدت زمان بهبودى ، میزان وقت بیمار ، و بودجه در نظر گرفته شده توسط بیمار دارد. مثلاً بیمارى که وقت و مرخصى کافى ندارد بهتر است از ژل براى افزایش حجم گونه استفاده کند زیرا سریع انجام مى شود و از فرداى روز تزریق مى تواند به سَرِکار برگردد.

گونه

جراحى پروتز گونه چگونه انجام مى شود؟

در اکثر مواقع این عمل از داخل دهان انجام مى گیرد. ابتدا برش کوچکى در بالاى لثه فوقانى و زیر گونه ایجاد و بافت نرم روى استخوان گونه را کنار زده و پروتز مناسب را روى استخوان گونه قرار مى دهیم. در بعضى از انواع پروتز ها لازم است که پروتز را به استخوان گونه فیکس کرد بعد از قرار دادن پروتز در محل مورد نظر برش ایجاد شده توسط نخ هاى قابل جذب بسته مى شود لذا بعداً نیازى به کشیدن بخیه ها نمى باشد.

هنگامى که عمل جراحى پلک پایین همزمان با پروتز گونه انجام مى شود مى توان پروتز را از طریق برش زیر پلک در محل مناسب قرار داد.

عوارض احتمالى و ریسک هاى جراحى پروتز گونه

جراحى پروتز گونه از جراحى هاى پلاستیک نسبتاً بى خطر مى باشد ولى مثل هر عمل جراحى دیگر با ریسک هایى همراه مى باشد.

عفونت ، خونریزى و یا غیر طبیعى شدن گونه ها از عوارض این جراحى مى باشد.

در مواردى که پروتز بزرگتر از حد معمول و یا در جاى مناسب قرار نگرفته باشد گونه ها غیر طبیعى به نظر مى رسند.

در بعضى موارد ممکن است پروتز از محل اصلیش جابجا شود و یا اینکه بدن آنرا قبول نکند که در اینگونه موارد نیاز به عمل جراحى مجدد مى باشد.

مراقبت هاى بعد از عمل جراحى پروتز گونه

مختصر درد ، کبودى و تورم در ناحیه گونه و صورت وجود دارد. کبودى ممکن است به طرف بالا و پایین صورت گسترش یابد و باعث کبودى اطراف چشمها شود.

استفاده از کیسه یخ در سه روز اول بعد از عمل به کاهش درد و تورم کمک مى کند.

باید در سه روز اول بعد از جراحى سر و گردن را بالا نگه داشت تا امکان جابجایى پروتز به حداقل برسد.

در چند روز اول بعد از جراحى از خوردن غذاهاى سفت که نیاز به جویدن زیاد دارد خوددارى کنید.

مصرف آنتى بیوتیک مناسب بمدت یک هفته الزامى است.

در صورت وجود درد از مسکن (استامینوفن ، بروفن) استفاده کنید.

روزانه ٣ تا ۵ بار دهان را با سرم شستشو و یا محلول دهان شویه شستشو دهید.

بعد از دو هفته مى توانید ورزشهاى سبک و بعد از ۶ هفته انجام ورزشهاى سنگین تر بلامانع است.

ممکن است تا چند هفته موقع جویدن ، لبخند زدن و خمیازه کشیدن احساس ناراحتى کنید که به تدریج برطرف خواهد شد.

تا یک هفته بعد از عمل بهتر است سر کار نروید و استراحت کنید.

بخیه ها از جنس قابل جذب بوده و نیاز به برداشتن ندارد.

نتیجه نهایى عمل بعد از چند هفته مشخص خواهد شد.

پروتز هاى گونه دایمى است ولى با افزایش سن ممکن است تغیراتى در آن ایجاد شود.

 

گردآوری:پارسیان لب

منابع:
drmahmadi.com
parsine.com
drsharifian.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.