نگهداری بهتراز نان و مواد غذایی

در نگهداری بسیاری از موادغذایی، افراد دچار مشکل می شوند. به عنوان نمونه نان به سرعت کپک می زند و دیگر نمی توان از آن استفاده کرد. اما راهکارهایی برای این منظور، ارائه می شود.

از جمله:
برای نگه داشتن نان خارج از فریزر، کیسه پلاستیکی اصلا مناسب نیست و نان پس از ۴۸ ساعت کپک می‌زند. نان را باید داخل کیسه پارچه‌ای نگه داشت یا جانانی که در آن هوا جریان پیدا کند.

نان اگر در معرض مستقیم هوا باشد خشک می‌شود، نانی که در فریزر نگهداری می‌شود باید در کیسه پلاستیکی باشد.

برای نگه داشتن خامه بهتر است ظرف آن را برعکس در یخچال قرار بدهید تا جریان هوا در آن کمتر شود و باکتری قابلیت تکثیر در آن فضا نداشته باشد.

عسل معمولا فاسد نمی‌شود ولی برای بهتر نگه داشتن آن باید در ظرف عسل را کاملا محکم ببندید و خارج از یخچال در هوای معمولی قرار دهید.

شیر چند روز در یخچال می‌ماند و پس از آن تکه‌تکه می‌شود و نمی‌توان آن را مصرف کرد. اگر در پاکت شیر را باز کرده‌اید و مقدار آن زیاد است یا می‌دانید که تا چندین روز نمی‌توانید آن را مصرف کنید، آن را در ظرف‌های کوچک بریزید و همه ظروف را در فریزر نگاه دارید. این بهترین شیوه برای نگه داشتن شیر به مدت طولانی است.

گوشت چرخ کرده نباید زیاد در یخچال بماند، حتی اگر خراب نشود کیفیت خود را از دست می‌دهد.

سعی کنید گوشت چرخ کرده را سریع فریز کنید. در فریز کردن گوشت چرخ کرده نیز این را در نظر بگیرید که نباید حجم زیادی از گوشت در کیسه گذاشته شود ، گوشت را کاملا در کیسه فریزر تخت کنید و سپس در فریزر قرار دهید. همه جای گوشت باید در معرض یخ‌زدگی قرار بگیرد، هر چه قدر گوشت ضخیم‌تر باشد دیرتر یخ می‌زند.

اگر می‌خواهید کیکی که در یخچال می‌گذارید خشک نشود یا تزیین روی آن به هم نخورد، روی آن یک نان تست بگذارید و با خلال‌های دندان، نان را روی کیک ثابت کنید.

نظرات بسته شده است.