جلوگیری از سرطان پروستات

سرطان پروستات سومین سرطان کشنده در کشور است، جلوگیری از سرطان پروستات،دلیل جلوگیری از سرطان پروستات،با این حال کمتر مردی می‌داند برای دور کردن خطر این بیماری، باید چه سبک زندگی را در پیش بگیرد. سرطان پروستات هرروز بیش از قبل قربانی می‌گیرد و محققان می‌گویند که با رعایت این نکات، می‌توان احتمال ابتلا به آن را پایین آورد.

 

راه های پیشگیری از جلوگیری از سرطان پروستات

بیش‌ازاندازه پنیر نخورید
نمی‌خواهیم شما را از خوردن شیر و فراورده‌های لبنی منصرف کنیم، اما اگر مرد هستید، نباید بیش‌ازاندازه این خوراکی‌ها را مصرف کنید. محققان می‌گویند مصرف زیاد کلسیم و ویتامین D، گرچه برای خانم‌ها خوب است، اما احتمال ابتلای آقایان به سرطان پروستات را بالا می‌برد.
 هر هفته برگر نخورید
کمتر کسی است که با شنیدن نام برگر، میلی به خوردنش پیدا نکند. اما محققان می گویند در فرایند سرخ شدن برگرها، ترکیباتی در گوشت آزاد می‌شود که احتمال ابتلا به بیماری‌هایی مثل سرطان پروستات را بالا می‌برد.
 لیوان نوشابه را کنار بگذارید
پیتزا، سیب‌زمینی سرخ‌شده و نوشابه غذاهای محبوب شما هستند؟ پس خودتان هم می‌دانید که ذائقه غذایی‌تان شما را هر روز چاق‌تر می‌کند. بد نیست این را هم بدانید که مردان چاق اگر سرطان پروستات بگیرند، نوع تهاجمی‌تر و خطرناک‌تری از آن را تجربه می‌کنند.
 از روی مبل بلند شوید
کاری که شما را وادار به کم‌تحرکی می‌کند و سبک زندگی که تحرک را از شما می‌گیرد، می‌تواند زمینه را برای ابتلای شما به سرطان پروستات فراهم کند. برای کم کردن احتمال ابتلا به این بیماری باید بیشتر تحرک داشته باشید و هرروز لااقل چند دقیقه ورزش کنید.
 شب‌ها وبگردی نکنید
اگر در تاریکی شب و زمانی که بدنتان به خواب نیاز دارد، در معرض نور مصنوعی صفحه‌نمایش رایانه یا تلفن همراه قرار بگیرید، احتمال دچار شدنتان به سرطان‌ها، به‌ویژه سرطان پروستات، بالا می‌رود. محققان می‌گویند برای کم کردن این خطر، لااقل شب‌ها بین ۶ تا ۸ ساعت در تاریکی مطلق بخوابید.
 سیگار را خاموش کنید
اگر اهل دودودم باشید، احتمال سرطانی شدنتان از دیگر مردها بیشتر می‌شود. محققان می‌گویند مردهای سیگاری بیشتر از کسانی که سبک زندگی سالمی دارند به سرطان پروستات دچار می‌شوند.

نظرات بسته شده است.