پیشگیری از افسردگی بهاره

افسردگی تعطیلات مشکلی است که بسیاری از افراد آن را تجربه می‌کنند و بدون تردید افرادی که زمینه ابتلا به افسردگی را دارند، در تعطیلات نیز در برابر این مشکل آسیب‌پذیرترند. شاید با کمک این توصیه‌ها در روزهای تعطیل کمتر دمغ شوید.

سراغ امگا 3 بروید
درمان افسردگی کار ما نیست اما می‌توانیم چند راه را به شما توصیه کنیم که محققان برای بهبود حالتان پیشنهاد کرده‌اند. مصرف مکمل‌های امگا 3 و غذاهایی مثل ماهی که این ماده را در خود دارند یکی از راه‌های بهبود وضعیت روانی است.

خورشیددرمانی کنید
گذشته از این، برای بیشتر کردن آرامشتان، باید بهره بیشتری از آفتاب بهاری ببرید. از نظر محققان نور خورشید می‌تواند حال برخی افراد را خوش‌تر کند و با ویتامین D خود احتمال عود کردن افسردگی را کاهش می‌دهد. قرار دادن چهره و دست‌هایتان در معرض آفتاب مستقیم یکی از این راه‌هاست اما علاوه بر آن می‌توانید هردو هفته یکبار یک قرص مکمل ویتامین D مصرف کنید تا به خاطر کمبود این ویتامین دچار افسردگی نشوید.

از درمان مرخصی نگیرید
این 13 روز زمان استراحت است، درست! اما در این روزهای استراحت هم نباید نظم مصرف داروهایتان را مختل کنید. اگر از داروهای ضداضطراب، ضدافسردگی و دیگر داروهایی که اختلالات روانی را کاهش می‌دهند استفاده می‌کنید، مراقب باشید که سفر، مهمانداری و تغییر برنامه‌هایتان در این روزها، نظم مصرف آنها را بر هم نزند. فراموش کردن مصرف دارو در برخی وعده‌ها یا استفاده از دُزهای نامناسب، می‌تواند مشکلات شما را چند برابر کند.

نظرات بسته شده است.