چرا ژاپنی ها زیاد عمر میکنند

عجیب نیست اگر حتی پژوهشگرانی که عمرشان را وقف پیدا کردن اکسیر حیات کرده‌اند، به عمر دراز ژاپنی‌ها غبطه بخورند و به دنبال کپی کردن روش‌های آن‌ها برای بیشتر کردن امید به زندگی در کشورشان باشند.
اما برخلاف تصور این محققان، ژاپنی‌ها برای داشتن عمر دراز دست به دامان سحر و جادو نمی‌شوند و اکسیر حیات را هم نمی‌نوشند. آن‌ها تنها از اصول زیر در زندگی‌شان پیروی می‌کنند.

قبل از سیر شدن کنار می‌کشند
آرام غذا خوردن عادت ژاپنی‌هاست. آن‌ها هیچ‌وقت بشقابشان را از غذا پر نمی‌کنند و وقتی ۸۰ درصد احساس سیری کردند، از سر میز بلند می‌شوند. همین عادت معده‌هایشان را کوچک نگه می‌دارد و اجازه نمی‌دهد به اضافه‌وزن و عوارض ناشی از آن دچار شوند.

صبح‌ها بمب انرژی می‌خورند
ژاپنی‌ها به صبحانه اهمیت زیادی می‌دهند و در این وعده نوعی سوپ پرانرژی می‌خورند که در آن از فرآورده‌های پروبیوتیک هم استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید مثل ژاپنی‌ها عمرتان دراز شود، در کنار صبحانه پرانرژی که آماده کرده‌اید، یک کاسه ماست کفیر که فرآورده‌های پروبیوتیک را هم در خود دارد میل کنید.

سرخ‌کردنی نمی‌خورند
پخت سالم از هنرهای ژاپنی‌هاست. آن‌ها به جای سرخ کردن غذا از روش‌های سالم‌تری مثل گریل کردن، بخارپز کردن و آرام جوشاندن غذا استفاده می‌کنند.

اهل درست کردن دسر نیستند
دسرهای پرقند و شیرین جایی در سفره ژاپنی‌ها ندارد. آن‌ها یا بعد از غذایشان دسر نمی‌خورند، یا با خوردن میوه کوچکی که از ویتامین‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها پر است، خوردن را خاتمه می‌دهند.

اهل رژیم نیستند
راه ژاپنی‌ها برای رسیدن به وزن ایده‌آل و تناسب‌اندام، نخوردن و رژیم‌های سخت نیست. آن‌ها به جای رژیم گرفتن، از غذا خوردن لذت می‌برند و در مقابل با ورزش کردن و پیاده‌روی خودشان را به وزن دلخواه می‌رسانند.

نظرات بسته شده است.