سریال دیدن شما را چاق می‌کند!

مهم نیست وقتی چاق هستید زیباترید یا وقتی لاغر می‌شوید، از خودتان راضی‌تر هستید اصلا نمی‌خواهیم شما را به بازی «چه کسی زیباتر است؟» وارد کنیم، بلکه می‌خواهیم به شما یادآوری کنیم که با مدام وزن اضافه کردن، قلبتان نابود می‌شود، زانوهایتان درد می‌گیرد، خطر سرطانی شدنتان بیشتر می‌شود و هزار و یک بلای دیگر به جانتان می‌افتد.
اگر اهل رژیم گرفتن نیستید، اگر وقت ورزش کردن ندارید و اگر به قول خودتان آب هم که می‌خورید چاق می‌شوید، لااقل حواستان به سبک زندگی‌تان در شب باشد. محققان می‌گویند انجام دادن این کارها در شب می‌تواند بی‌هیچ عامل اضافه دیگری شما را چاق کند.

شام وعده اصلی غذایی‌تان است؟
وقت صبحانه خوردن ندارید و ناهاری که اداره به شما می‌دهد را دوست ندارید؟ اگر به جای این دو وعده، کمبودهای غذایی‌تان را شب‌ها جبران می‌کنید، مطمئن باشید به‌زودی به دردسر می‌افتید. از نظر محققان کسانی که شام وعده اصلی غذایی‌شان است و نمی‌توانند از برنج و نان و سیب‌زمینی شب بگذرند، بیشتر در معرض چاق شدن قرار دارند.

بعد از شام مسواک نمی‌زنید؟
به جای مسواک زدن بعد از شام، درست قبل از خوابیدن دندان‌هایتان را می‌شویید؟ چنین کاری باعث می‌شود بعد از صرف شام هم مدام به خودتان اجازه هله‌هوله خوردن بدهید و تا پایان شب به بدنتان کالری برسانید. در صورتی که اگر بلافاصله بعد از شام نخ دندان بکشید و مسواک کنید، بعید است حاضر به خوردن خوراکی دیگری شوید و به معده‌تان در ساعات باقی‌مانده شب، اجازه استراحت می‌دهید.

سریال‌بین حرفه‌ای هستید؟
اصلی‌ترین تفریحتان در ساعات غیرکاری، سریال دیدن است؟ از نظر محققان کسانی که سریال‌بین هستند بیشتر چاق می‌شوند و احتمال ابتلایشان به بیماری‌های قلبی هم بیشتر است. چراکه به باور محققان این افراد مدام روی مبل لم می‌دهند و با بی‌تحرکی زمینه را برای هرروز چاق‌تر شدن فراهم می‌کنند.

گوشی به دست به تختخواب می‌روید؟
استفاده از گوشی هوشمند و کار با لپ‌تاپ پیش از خوابیدن، باعث چاق شدن می‌شود. محققان می‌گویند نور این ابزارها مغز را تحت تاثیر قرار می‌دهد و تا چند ساعت بعد بی‌خوابتان می‌کند. یادتان نرود که کم‌خوابی و بی‌خوابی شبانه یکی از دلایل اصلی چاقی است و به همین دلیل است که گوشی‌های هوشمند می‌توانند باعث چاق شدنتان شوند.

منبع:آتیه نو

نظرات بسته شده است.