درمان آلرژی و حساسیت پائیزی

درمان آلرژی و حساسیت پائیزی،آلرژی بینی،آلرژی فصلی.آغاز پاییز برای بعضی‌ها زمان دچار شدن به آلرژی است. اگر در این روزها آلرژی شما هم عود کرده و آبریزش بینی، گرفتگی صدا، تورم و سردرد کلافه‌تان کرده، از این کارها پرهیز کنید تا نشانه‌های آلرژیک در بدنتان شدت نگیرند.
خوردن کرفس

شاید شنیده باشید که خوردن هلو و سیب می‌تواند حال آلرژیک‌ها را بدتر کند، اما بد نیست بدانید که کرفس خام هم به‌ شدت گرفتن این نشانه‌ها کمک می‌کند. پس دورش را خط بکشید.
استفاده از لنزهای تماسی

اگر چشم‌هایتان هم درگیر آلرژی هستند، برای چند روز از عینک استفاده کنید و سراغ لنزهای تماسی نروید. چراکه در این صورت قرمزی، خارش، تورم، حساسیت به نور و سوزش چشم‌هایتان بیشتر می‌شود.
پهن کردن لباس‌ها در خانه

می‌دانیم که اغلب شما امکان آویزان کردن لباس‌های شسته را بیرون از خانه ندارید. اما باید بدانید که پهن کردن لباس‌ها در خانه، باعث تشدید آلرژی می‌شود. اگر مجبورید آن‌ها را در اتاق پهن کنید، لااقل حسابی از خشک‌کن ماشین لباسشویی کار بکشید تا لباس‌ها آبدار نباشند.
آمدن سوسک به خانه

اگر خانه‌تان محل تردد سوسک‌ها شده، از هر راهی که می‌توانید با آن‌ها مبارزه کنید. سوسک‌ها یکی از آلرژی‌زاترین جانورانی هستند که می‌توانند به خانه‌تان پا بگذارند.
فشار روانی

اگر استرس‌هایتان بیشتر شده و بیش از سابق درگیر فشار روانی هستید، طبیعی است که نشانه‌های آلرژی، با شدت بیشتری به شما حمله کنند. ناآرامی‌های روانی باعث تشدید علائم آلرژی می‌شوند و اگر با کمک روان‌پزشک ذهنتان را آرام‌تر کنید، در درمان آلرژی موفق‌تر خواهید بود.
وسواسی بودن

تمیز و مرتب نگه داشتن خانه می‌تواند با آلرژی مبارزه کند. اما اگر از راه درستی برای حفظ نظافت خانه استفاده نکنید، نشانه‌های آلرژی با شدت بیشتری به بدن شما حمله می‌کنند.

هر روز جاروبرقی کشیدن باعث تشدید آلرژی می‌شود و اگر این بیماری را امسال با شدت زیادی تجربه می‌کنید، بهتر است از همسرتان بخواهید در زمان نبودن شما و چند ساعت قبل از برگشتتان به خانه، از جاروبرقی استفاده کند تا گردوغبار معلق در هوا حالتان را بد نکند.
گردگیری سطوح با دستمال خشک هم باعث معلق شدن گردوخاک در هوا و وارد شدنشان به ریه‌های شما می‌شود. گذشته از این، اگر برای تمیز نگه‌ داشتن خانه، مدام از اسپری‌های تمیزکننده شیمیایی استفاده می‌کنید، باید بدانید به جنگ با بدنتان رفته‌اید.

نظرات بسته شده است.