خطرات ایپوبروفن بر روی قلب

در بیمارانی که به ‌طور مرتب ایبوپروفن و مسکن‌های بدون نسخه  مصرف می کنند احتمال سکته قلبی ۲۰درصد افزایش می یابد.
نتیجه تحقیقات نشان می‌دهد  استفاده طولانی مدت  از داروهای مسکن  باعث واکنش‌های شیمیایی در بدن می‌شود که فشار اضافی بر قلب، می‌گذارد.
این موضوع می‌تواند برای  بیماران قلبی و افرادی که سابقه حمله قلبی یا فشارخون بالا دارند،خطرناک باشد. سکته قلبی زمانی رخ می‌دهد که عضلات بدن بسیار ضعیف می‌شود و نمی تواند خون را به اطراف بدن پمپاژ کند.
این حالت باعث خستگی مفرط، کم‌آوردن نفس و تورم پاها می شود که یک بیماری  درازمدت است .
در مطالعه انجام شده، وضعیت جسمی ۱۰میلیون بیمار داوطلب از کشورهای انگلیس، هلند، ایتالیا و آلمان بررسی شده است.
داروهای ضد استروئیدی و ضدالتهابی  (NSAIDs) که شامل قرص ایبوپروفن است، خطر بیماری قلبی را  ۲۰ در صد افزایش می‌دهد. این یافته ها نشان می دهد ایبوپروفن در صورت مصرف منظم، بیماری قلبی را ۱۸ درصد افزایش می‌دهد.
مصرف دیکلوفناک برای بیماری آرتریت احتمال بیماری قلبی را تا ۱۹ درصد و کتورولاک ، دارویی که کمتر شایع است تا ۳/۸ درصد افزایش می‌دهد.براساس این مطالعه، افرادی که داروهای  NSAIDs را به‌طور روزانه و به مدت یک سال یا بیشتر مصرف کردند دو برابر افرادی که به‌هیچ‌عنوان از این دارو مصرف نمی کردند، در معرض خطر بیماری قلبی قرار داشتند.
افراد سالمند که از بیماری آرتریت یا درد عضلانی رنج می‌برند، معمولا از این قرص ها به مدت طولانی استفاده می کنند.
به گفته متخصصان انگلیسی ، ازآن جا که مشکلات قلبی و مفصلی باهم ارتباط دارد به‌ویژه در افراد مسن باید پزشکان در تجویز دارو دقت کنند.
بیمارانی که نگرانی دارند باید درباره این موضوع با پزشک خود مشورت کنند. چند سال است مشخص‌شده که مصرف این نوع داروها توسط بیمارانی که درمعرض خطر بالا قرار دارند یا این‌ که از بیماری قلبی رنج می‌برند،  باید بااحتیاط باشد.

نظرات بسته شده است.