ناندرلون یا دکا (نحوه مصرف و دوره،فواید،خطرات و عوارض،قیمت)

قیمت آمپول ناندرلون,دوره ناندرلون,قرص ناندرلون,قیمت ناندرلون داروخانه ای,امپول دکا,آمپول ناندرلون چیست؟,دوره تستسترون با ناندرلون,ناندرلون ایرانی,قرص ناندرلون,ناندرلون داروخانه ای,
قیمت ناندرلون,قیمت ناندرلون داروخانه ای,قیمت آمپول ناندرلون,قیمت دکا,هورمون دکا,قیمت امپول دکا,دوره ناندرلون,قیمت ناندرلون ایرانی

ناندرلون یا همان دکادرابولین یکی از دارو هایی است که به وفور در بین بدنسازان استفاده می شود و نمونه های ایرانی این دارو نیز در داروخانه ها قابل خرید می باشد در زیر به شناخت ناندرلون یا همان دکا درابولین می پردازیم .
دکادرابولین یک استروئید روغنی تزریقی است و محبوب ترین و پر کاربرد ترین داروی استرئیدی در بین ورزش کاران می باشد .دکا دارای خاصیت آنابولیک بالا و خاصیت استروژنی بسیار کم می باشد و حجم بسیار خوبی بعد از یک دوره نصیب ورزشکار می شود .
همچنین بسیار کم دچار عوارض آندروژنی و سمی شدن کبد و همچنین باعث بر هم خوردن تعادل هورمونی در بدن می شود . دکا حتی در دوز های بالا هرگز مانند تستسترون با عوارض استروژنی بالا عمل نمی کند اگر چه سرعت و قدرت اثر دکا در مقابل تستسترون کحمتر می باشد .
دکا هم در دوره های حجم و هم در دوره های خشک کردن مورد استفاده قرار می گیرد .
دکا یک داروی خوب برای هر دوره ای می باشد و برای بتدیان نیز توصیه آن بهتر از سایر داروها با عوارض جانبی نسبتا بالا می باشد .
مبتدی ها بهتر است فقط و فقط از این دارو استفاده کنند نه اوکسی و دیانابول و یا هر استروئید دیگری .
حتی زنان ورزش کار هم می توانند از دکا در دوز های حداکثر تا ۵۰ میلی گرم در هفته استفاده کنند.

ناندرلون دکونوات ۲۵ میلی گرم آر
گروه محصولات: آمپول
مکانیسم اثر و فارماکوتیک: استروئیدهای آنابولیک روندهای کاتابولیکی را عکس نموده و توازن منفی نیتروژن را بوسیله تحریک اشتها و جلوگیری از تجزیه پروتئین ( در صورت دریافت مناسب پروتئین و کالری ) ایجاد می نمایند . خاصیت خونسازی : ناندرولون تولید اریتروپوئیتین توسط کلیه را تحریک می نماید که به افزایش میزان و حجم گلبولهای قرمز خون منجر می شود .

موارد مصرف ناندرلون

در پوکی اســتخوان و سـرطان متـاستاتیک پـستان در بـعد از دوران یائسگی و نیز کم خونی نـاشی از بی کفایتی کلیه استفاده می گردد.
مصرف این دارو بصورت تزریق عمیق عضلانی می باشد .
مقدار مصرف دارو را پزشک معین می نماید .
از خود درمانی پرهیز نمایید .

موارد منع مصرف
مردان مبتلا به سرطان پستان ، بیماری های کبدی ، بیماری شدید کلیوی یا قلبی ، دوران حاملگی یا شیردهی ، خونریزی غیر طبیعی و تشخیص داده نشده واژن .

هشدار ها و احتیاط ها
نارسایی های قلبی – عروقی ، نارسایی کلیوی ، بیماری کبدی ، در بیمارانی سرطانی که تحت مداوا می باشند . بیمارانی میگرنی و دیابتی

تداخل اثر با سایر داروها
ناندرولون دکانوات باعث افزایش اثربسیاری ازداروهامی شود ودرنتیجه سمیت ناشی ازآنها راافزایش می دهد.این داروهاشامل انواع آنتی بیوتیک ها-سیکلوسپورین-لووتیروکسین وداروهای ضدانعقادمانندوارفارین می باشند.همچنین مقاومت به اثر بلاک کننده های عصبی عضلانی نیز گزارش شده است.

عوارض جانبی ناندرلون

پیدایش خصوصیات مردانه در زنان ، بم شدن صدا و بزرگ شدن کلیتوریس ، قاعدگی نامنظم ، آکنه ، پوست چرب ، پرمویی ، ( در مردان ) بسته شدن زودرس اپی فیزاستخوان ، نعوذ مکرر و مداوم ، بزرگ شدن آلت تناسلی ، بزرگ شدن پستان و ناتوانی جنسی ، گاستروآنتریت ، مسمومیت کبدی و یرقان قابل برگشت ، درد و سفتی در محل تزریق .

اطلاعات بیمار
مصرف کننده محترم استفاده نابجا از این دارو با دوز بالاکه بیشتردر بدن سازی وتوسط ورزشکاران انجام میشود عوارض جدی مانند نارسائی وبدخیمی های کبد-تصلب شرائین وافزایش خطرات قلبی-عروقی-برهم زدن تعادل قندخون وانواع مشکلات جنسی رابه دنبال خواهدداشت.لذاازمصرف بی رویه وخودسرانه دارو بپرهیزید.
بسته بندی: ۱۰ آمپول در یک جعبه ، هر آمپول ۱ میلی لیتری حاوی ۲۵ میلی گرم ناندرولون دکانوات .
چگونگی نگهداری: -دارو در زیر ۳۰ درجه سانتیگراد دور از نور و درون جعبه نگهداری و از یخ زدگی محافظت شود .
دارو دور از دسترس اطفال نگهداری شود
داروهای ناندرلون به صورت تزریقی و خوراکی در باشگاه ‌های بدنسازی بی ‌رویه مصرف می ‌شود در حالی که عوارض زیادی را به همراه دارند.
مسعود حاجی ‌رسولی متخصص طب ورزش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با بیان این که ناندرلون یک داروی آنابولیک استروئید و حجیم کننده ی عضلات بدن است، اظهار داشت:
این دارو در بسیاری از بیماری ‌ها قابلیت مصرف به طور قانونی را دارد. به عنوان مثال:
در بلوغ دیررس پسر بچه‌ ها که توسط پزشک متخصص غدد تجویز می‌ شود،
در مورد آتروفی و ضعف عضلانی شدید نیز کاربرد دارد،
در سرطان ‌ها نیز که فرد تحلیل عضلانی و کاهش عضلانی شدید دارد استفاده می شود و حتی در سوختگی‌ ها مصرف می شود.

متأسفانه زمانی که فردی می ‌خواهد به سرعت حجم عضلات خود را افزایش دهد از این داروها به طور بی ‌رویه استفاده می ‌کند که باید توجه داشت مصرف بی ‌رویه ی ناندرلون و خانواده‌ ی آن عوارضی مانند:
طاسی سر در مرد و زن،
جوش ‌های چرکی به ویژه در شانه‌ ها،
ژنیکوماستی در مردان،
کوچک شدن بیضه ‌ها،
درآوردن مو و تغییر صدا در زنان
را به همراه دارد و استفاده خیلی زیاد آن موجب بیماری ‌های کبدی و حتی سرطان کبد می ‌شود.
در آمریکا اعلام شده ۶ ماه مصرف مداوم آن ها می ‌تواند در انسان عوارض غیرقابل برگشت ایجاد کند و سپس اعلام کردند که یک ماه مصرف مداوم، این عوارض را ایجاد می‌ کند که دوز مصرفی آن بستگی به جنس، میزان و نوع آن دارد.
این داروها در اوایل مصرف مانند مواد مخدر احساس قدرت و پرخاشگری و نترسیدن به فرد می ‌دهد اما پس از مدتی تبدیل به یاس، بدبینی، ناتوانی روحی و افسردگی می ‌شود.

نظرات بسته شده است.