اگر این روزها کم‌ حافظه شده‌اید بخوانید

دلایل ضعیف شدن حافظه در جوانان,ضعیف شدن حافظه کوتاه مدت,اختلال حافظه در جوانان,فراموشی حافظه کوتاه مدت,معنی کم حافظه,ضعف حافظه در جوانان,درمان کم حافظگی,فراموشی در جوانی

داشتم چی می‌گفتم؟
نگران نباشید. همیشه آلزایمر باعث کاهش حافظه نمی‌شود و این گیجی آزاردهنده گاهی به خاطر دچار شدنتان به بیماری‌های درمان‌پذیرتری اتفاق می‌افتد. در این چند خط، برخی از این مشکلات را برایتان فهرست می‌کنیم.
تیروئیدتان خوب کار نمی‌کند؟
کم‌کار یا پرکار شدن تیروئید می‌تواند بر حافظه شما تاثیر بگذارد. از نظر متخصصان برخی کسانی که با مشکلات مربوط به کارکرد غده تیروئید روبه‌رو هستند، دچار اختلالات حافظه هم هستند.
یائسه شده‌اید؟
یائسگی تنها بر خلق‌وخو و حرارت بدن تاثیر نمی‌گذارد و تنها چربی‌های دور شکم و پهلو را بیشتر نمی‌کند. محققان می‌گویند یائسگی به‌خودی‌خود به مغز خانم‌ها آسیب نمی‌زند، اما وقتی این افراد گر می‌گیرند بعید نیست از حواس‌پرتی و ضعیف شدن حافظه هم شکایت کنند.
کم می‌خوابید؟
اگر خواب خوب، منظم یا به اندازه‌ای ندارید، احتمال اینکه حافظه‌تان خوب کار نکند وجود دارد. محققان می‌گویند برای داشتن حافظه فعال و کارآمد، باید هر شب ۷ ساعت بخوابید.
سیگاری هستید؟
سیگاری‌ها ازجمله کسانی هستند که همیشه از ضعیف بودن حافظه شکایت می‌کنند. سیگار کشیدن توان مغز را در پردازش و بازیابی اطلاعات کم می‌کند و افراد را بی‌حواس می‌کند.
قلبتان تند می‌زند؟
اگر همیشه اضطراب دارید و از تپش قلب شکایت می‌کنید، احتمال اینکه گیج و کم‌حافظه به نظر برسید کم نیست. اضطراب و افسردگی ازجمله دلایل کاهش حافظه هستند.
ویتامین B12 بدنتان کم است؟
انگار کمبود این ویتامین فقط باعث افزایش لرزش دست نمی‌شود. از نظر محققان کسانی که به اندازه کافی ویتامین B12 به بدنشان نمی‌رسانند، در بازیابی اطلاعات و به خاطر سپردنشان دچار مشکلاتی می‌شوند.

نظرات بسته شده است.