روشهای از بین بردن بوی بدن بدن

رفع بوی بد عرق زیر بغل,بوی عرق دختر,بوی بد بدن زن,رفع بوی بد عرق در طب سنتی,پودر زیر بغل,علت بوی بد عرق بدن چیست؟,از بین بردن بوی عرق لباس,علت بوی بد زیر بغل چیست؟

بی‌توجهی شما به خوردوخوراک و سبک زندگی‌تان می‌تواند همه اطرافیانتان را در تابستان کلافه کند. حتی اگر هرروز دوش بگیرید و انواع خوشبوکننده‌ها را امتحان کنید، در صورتی که تغذیه مناسبی نداشته باشید بوی تند و آزاردهنده عرق رهایتان نمی‌کند. درحالی‌که به‌سادگی با رعایت نکات زیر می‌توانید احتمال بدبو شدن بدنتان را پایین بیاورید.

روش های از بین بردن بوی بد بدن

مریم‌گلی بخورید
گیاه مریم‌گلی یکی از راه‌های طبیعی خلاص شدن از بوی بد بدن است. می‌توانید عصاره این گیاه را از عطاری‌ها بخرید و هرروز چند قطره از آن را در آب بریزید و میل کنید. البته مریم‌گلی می‌تواند یک دئودورانت طبیعی باشد و با مالیدن آن به زیر بغل تعریق شما کم شود. اما اگر باردارید یا احتمال دچار شدنتان به سرطان سینه وجود دارد، سراغ مریم‌گلی نروید و از دادن آن به کودکان هم خودداری کنید.

زیاد شام نخورید

غذای سنگینی که در وعده شام می‌خورید هم می‌تواند از دلایل بدبو شدن عرق بدنتان باشد. به جای اینکه شب‌ها حسابی غذا بخورید، سراغ سالاد یا غذاهای سبک و بدون ادویه بروید. مصرف زیاد ادویه‌ها در تابستان باعث بدبو شدن عرق بدن می‌شود؛ پس تا جایی که می‌توانید مصرف آن‌ها را به حداقل برسانید.

کمتر چای بنوشید

اگر در طول روز مدام نوشیدنی‌های کافئین‌دار مثل چای و قهوه میل کنید عرق بدنتان زیاد و بدبو می‌شود. پیشنهاد ما این است که به جای مصرف زیاد این نوشیدنی‌ها، در طول روز حسابی آب بنوشید. البته برای خلاص شدن از عطش سراغ آب بسیار سرد نروید. چراکه نه‌تنها معده‌تان را ناراحت می‌کند، بلکه با برهم ریختن تعادل بدنتان به بدبوتر شدن عرق بدن کمک می‌کند. آب بسیار سرد باعث بالا رفتن ناگهانی دمای بدن می‌شود و تعریق را بیشتر می‌کند.

هر وعده گوشت نخورید

برای تقویت خودتان در این روزهای سرد، بیش‌ازاندازه گوشت نخورید. اگر مدام سراغ غذاهای پروتئینی بروید و گوشت، تخم‌مرغ و حبوبات فراوانی مصرف کنید، دمای بدنتان حسابی بالا می‌رود و بیشتر عرق می‌کنید.

نظرات بسته شده است.