راه های طبیعی برای سفید کردن دندان های شما

اگر میخواهید لبخند زیبا همراه با دندان هاییی سفید داشته باشید میتوانید از راهکارهای خانگی برای سفید کردن دندان هایتان استفاده کنید.برخی از داروهای طبیعی و خانگی در خانه که بی خطر هستند و می توانند دندان های شما را سفید کنند در زیر آمده است،ببینید کدام یک برای شما مناسب تر است.

تمییز کردن با روغن

تاثیر روغن بر دندان

این روش کاربرد بسیار زیادی دارد،یک قاشق غذاخوری روغن (مانند کنجد ، نارگیل ، یا روغن زیتون) را در دهان خود به مدت 20 دقیقه برای “بیرون کشیدن” باکتری ها می چرخانید و تخلیه میکنید.یک مطالعه جدید نشان داد که استفاده از روغن نارگیل می تواند از پوسیدگی دندان جلوگیری کند.

جوش شیرین

تاثیر جوش شیرین بر دندان

علاوه بر کمک به افزایش تخمیر ، ساینده خفیفی است که لکه ها را از بین می برد. می توانید از خمیر نوشیدنی استفاده کنید ، اما احتمالاً با جابجایی به یک خمیر دندان با بی کربنات سدیم نتیجه بهتری خواهید گرفت. مطالعات نشان می دهد که مسواک زدن با محصولاتی که جوش شیرین دارند به مرور زمان لکه های بیشتری را از روی دندان پاک میکند.

سیب ، آناناس ، توت فرنگی

میوه های مناسب برای سفیدی دندان

اسید مالیک موجود در سیب ، بزاق را برای شستن اسیدها تقویت می کند. خمیر دندان با برملاین ، ترکیبی از آناناس ، به سفیدتر شدن دندان ها کمک می کند. اما هیچ مدرکی مبنی بر اینکه خوردن این میوه ها باعث براق شدن لب شما می شود وجود ندارد.

آب اکسیژنه

مصرف آب اکسیژنه برای سفیدی دندان ها

این ماده سفید کننده موجود در بیشتر کیت های سفید کننده خانه است. در واقع رنگ دندان را تغییر می دهد. یک مطالعه نشان داد که استفاده از یک ژل با 6٪ پراکسید هیدروژن روی دندان ها بعد از 2 هفته تفاوت چشمگیری ایجاد کرده است. بطری های ارزان مایعات که می توانید در داروخانه خریداری کنید ، درصد کمتری از این آب اکسیژنه دارند.

سرکه سیب

فواید سرکه سیب برای لب و لثه

می گویند قبل از مسواک زدن ، برای از بین بردن باکتریها و از بین بردن لکه ها ، سرکه سیب را غرغره کنید.می گویند شما لبخند سفیدتری خواهید گرفت.
متأسفانه ، هیچ مطالعه ای این ادعاها را تأیید نکرده است. اگرچه می تواند طعم سس سالاد شما را بهتر کند ، اما انتظار نداشته باشید که سرکه سیب دندان های شما را سفیدتر کند.

زردچوبه

استفاده از زردچوبه برای سفیدی دندان

ادویه ای گرم و تلخ که به طعم دهنده های کاری معروف است ، همچنین یک رنگ طبیعی است که می تواند پارچه سفید را به یک طلای روشن تبدیل کند. ظاهراً ، خمیر زردچوبه می تواند لکه های چسبناک دندان را به سمت مروارید سفید برگرداند. هیچ تحقیق علمی برای تائید این مورد وجود ندارد.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.