تهدیدهای کار پشت‌میزی برای سلامتتان را خنثی کنید

تهدیدهای کار پشت‌میزی برای سلامتتان را خنثی کنید
حتما خودتان هم می‌دانید که از نظر محققان، کار پشت میزی به سلامت آسیب می‌زند و عمر را کوتاه می‌کند. اما معنای این ادعای پژوهشگران این نیست که هر کارمند پشت‌میزنشینی جانش را با انتخاب چنین شغلی به خطر می‌اندازد. اگر شما در ساعات طولانی کارتان این نکته‌ها را رعایت کنید، آسیب‌های نشستن روی صندلی را به حداقل می‌رسانید.

 از روی صندلی بلند شوید

محققان بارها و بارها ثابت کرده‌اند که زیاد نشستن در طول روز به سلامت آسیب می‌زند. از نظر آن‌ها برای حفظ سلامتتان حداقل باید دو ساعت در روز راه بروید. مهم نیست پیاده سر کارتان می‌روید یا اینکه حواستان هست هر نیم ساعت یک‌بار از روی صندلی بلند شوید و یک دور تا انتهای راهرو بروید، مهم این است که به‌اندازه کافی قدم برمی‌دارید و این نیاز بدنتان را برآورده می‌کنید.

 اپلیکیشن‌ها را فراموش نکنید

اگر یادتان می‌رود که به این توصیه عمل کنید، دو راه می‌توانیم به شما پیشنهاد کنیم. یکی اینکه روی ساعت تلفن همراهتان، یادداشت یادآوری بنویسید و از آن بخواهید هر نیم ساعت یک‌بار به صدا دربیاورد و یادتان بیاورد که باید از سر جایتان بلند شوید. دیگر اینکه یک نرم‌افزار قدم‌شمار روی تلفن همراهتان نصب کنید و گوشی را با خودتان همه‌جا بروید تا ببینید که به اندازه تحرک می‌کنید یا خیر. نرم‌افزار runtastic Pedometer یکی از گزینه‌هایی است که می‌توانید روی گوشی‌های اندروید نصب کنید.

 پا روی پا نیندازید

البته شمردن قدم‌ها تنها کاری نیست که برای سالم ماندن در ساعات کاری می‌توانید انجام دهید. شما در عین انجام این کار، باید به وضعیت نشستنتان هم توجه کنید. درست است که با بلند شدن از روی صندلی و قدم زدن می‌توانید به سلامتتان خدمت کنید اما در همان زمان‌هایی که می‌نشینید هم باید مراقب نحوه نشستن خود باشید و از خمیده کردن کمر، انداختن پاها روی هم و نشستن روی صندلی‌های غیراستاندارد که ارتفاع نامناسبی دارند پرهیز کنید.

 مراقب گردنتان باشید

پشتی صندلی شما باید آنقدر بلند باشد که از کمرتان حمایت کند و بد نیست با قرار دادن یک زیرپایی شیب‌دار، خون را در پاهایتان به جریان بیندازید. تنظیم ارتفاع مانیتور هم می‌تواند گردن شما را در وضعیت مناسب قرار دهد؛ پس مانیتوری انتخاب کنید که بالاترین نقطه‌اش در موازات چشم‌هایتان قرار می‌گیرد تا مجبور نباشید برای دیدن صفحه گردنتان را به بالا یا پایین خم کنید.

نظرات بسته شده است.