مواد غذایی مفید برای مغز و حافظه (تقویت مغز و حافظه)

مواد غذایی مفید برای مغز و حافظه،با این خوراکی‌ها در کارهایتان موفق‌تر می‌شوید،تقویت مغز و حافظه با غذا و ویتامین
نه، اشتباه نکنید! مغز شما پیر نشده! اگر خیلی چیزها را یادتان می‌رود، اگر کشش انجام کارهای پیچیده را ندارید و اگر داده‌های تازه را خوب یاد نمی‌گیرید، معنایش این نیست که مغز شما پیر شده. شاید مغزتان تنها به مواد غذایی متفاوتی برای بهبود عملکردش نیاز دارد؛ مواد غذایی که ممکن است سهمشان را در سفره‌تان کم کرده باشید.

غذاهای تقویت کننده مغز

ویتامین ب ۱
برای فعال‌تر کردن حافظه‌تان باید بیشتر ویتامین «ب ۱» یا همان «تیامین» را مصرف کنید. این ویتامین را در جوانه گندم، نان، نخود، لوبیا، اسفناج، کلم، هویج و بسیاری از سبزی‌ها، گردو، بادام، فندق، انجیر، جگر، تخم‌مرغ، شیر، پنیر، و ماست می‌توانید پیدا کنید.
ویتامین ب ۹
اگر از میزان خوراکی‌هایی که حاوی ویتامین ب ۹ یا همان «اسیدفولیک» هستند، در رژیم غذایی‌تان کم شده باشد، کم‌حافظه و کند می‌شوید. با خوردن اسفناج و مارچوبه و عدس می‌توانید این ویتامین را دریافت کنید.
منیزیوم
حافظه بلندمدتتان ضعیف شده؟ احتمالا باید بیشتر منیزیوم مصرف کنید. این ماده معدنی باعث فعال شدن بسیاری از ویتامین‌های گروه ب در بدنتان می‌شود و تاثیر مصرفشان را بیشتر می‌کند. سبزیجات با برگ سبز تیره، دانه‌ها، آجیل و حبوبات، منیزیوم فراوانی دارند.
روی
نه‌ تنها برای بهبود عملکرد مغزتان، بلکه برای پیشگیری از دچار شدن به آسیب‌های مغزی در سال‌های بعدی زندگی‌تان، باید سراغ خوراکی‌های حاوی روی بروید. محققان می‌گویند اگر این ماده را بیشتر مصرف کنید دچار آلزایمر و پارکینسون نمی‌شوید. می‌توانید در مواد غذایی مثل تخم کدو و گوشت گاو و میگو، روی کافی پیدا کنید.