بهترین نوشیدنی‌ های پس از ورزش

شیر کاکائو
این نوشیدنی، 2 ویژگی مهم دارد؛ تامین آب مورد نیاز بدن که در طول فعالیت ورزشی از دست رفته و تامین مواد مغذی مورد نیاز برای بازیابی بدن.

چای سبز
چای سبز، چند ویژگی مهم دارد؛ بالا بردن سطح انرژی در بدن بعد از ورزش، توانایی چربی‌سوزی زیاد و ترکیبات مهمی که با رادیکال‌های آزاد مقابله می‌کنند. این نوشیدنی حاوی آنتی‌اکسیدان‌های قدرتمندی ‌است که به سوخت‌وساز سریع‌تر چربی کمک می‌رسانند و اجازه نمی‌دهند رادیکال‌های آزاد که بعد از فعالیت ورزشی شکل گرفته‌اند، باعث التهاب و کوفتگی عضلانی شوند.

آب گیلاس
مهم‌ترین ویژگی آب گیلاس طبیعی، آنتی‌اکسیدان‌های مهمی هستند که مانع از شکل‌گیری آسیب‌های عضلانی می‌شوند. افرادی‌ که روزانه حدود 700 میلی‌لیتر آب گیلاس طبیعی می‌نوشند، بعد از فعالیت ورزشی با کوفتگی عضلانی کمتری مواجه می‌شوند و قوای بدنی‌شان کمتر از حالت عادی ‌کاهش پیدا می‌کند.

اسموتی ماست و میوه
قندهای طبیعی موجود در میوه‌ها، سطح گلیکوژن را در عضلات به وضعیت طبیعی برمی‌گردانند و کربوهیدرات‌های ازدست‌رفته را جایگزین می‌کنند. بیشتر ماست‌ها حاوی پروتئین و چربی هستند که هر دو به بازسازی عضلات و کاهش التهاب ناشی از فعالیت ورزشی سنگین کمک می‌کنند.

نظرات بسته شده است.