نکاتی که باید در مورد گوشت بوقلمون بدانید

85 گرم از گوشت سینۀ کباب شدۀ بوقلمون ، 2 گرم چربی، 26 گرم پروتئین و 125 کیلوکالری انرژی دارد.
85 گرم از گوشت تیرۀ کباب شدۀ بوقلمون، 5 گرم چربی، 24 گرم پروتئین و 147 کیلوکالری انرژی دارد.
قسمت های تیرۀ گوشت بوقلمون، حاوی میزان بالاتری از ویتامین ها و مواد معدنی بوده ولی میزان چربی بالاتری نیز دارد.
گوشت سینۀ بوقلمون حاوی چربی کمتر و در نتیجه کالری کمتری نسبت به سایر قسمت های آن است.
گوشت بوقلمون نسبت به سایر گوشت ها سدیم بیشتری دارد (نامناسب برای افراد مبتلا به فشارخون بالا)؛ این درحالی است که میزان سدیم موجود در گوشت بوقلمون بسته بندی و فرآوری شده بیشتر نیز هست.
گوشت بوقلمون باید به خوبی پخته شود، طوری که دمای قسمت داخلی آن به حدود 74 درجه سانتی گراد برسد.

مواد مغذی موجود در گوشت بوقلمون

گوشت بوقلمون شامل ویتامین های B6، B12، نیاسین، کولین، سلنیوم و روی است. شاید شنیده باشید که آمینواسید تریپتوفان موجود در غذاهای پروتئینی باعث حس خواب­آلودگی بعد از صرف غذا می ­شود. این اسیدآمینه در گوشت بوقلمون به اندازه ای زیاد نیست که باعث ایجاد این حالت شود و در واقع بیشتر از سایر انواع گوشت ها نیست.

گوشت بوقلمون چه مزایایی برای سلامتی دارد؟

مصرف غذاهای سرشار از پروتئین مانند گوشت بوقلمون حس سیری را افزایش داده و همچنین شما را برای مدت زمان طولانی تری سیر نگه می ­دارد. مصرف میزان کافی پروتئین باعث حفظ بافت عضلانی بدون چربی شده و سطوح انسولین بعد از مصرف وعده غذایی را ثابت نگاه می­ دارد.

توجه داشته باشید که میزان پروتئین مصرفی در هر وعدۀ غذایی اهمیت دارد، چراکه بدن قادر به جذب تنها میزان مشخصی از پروتئین در هر بار مصرف غذا است. توصیه می­ شود از منابع پروتئینی بدون چربی استفاده کرده و پروتئین مصرفی خود را در طول روز تقسیم کنید. سایر منابع خوب پروتئین شامل آجیل ها، ماهی، تخم مرغ، لبنیات، سویا و حبوبات هستند.

گوشت سینۀ بوقلمون نسبت به سایر انواع گوشت ­ها چربی و کالری کمتری دارد، ولی به این معنی نیست که غذاهایی که حاوی این گوشت هستند، سالم تر هستند. برای مثال همبرگری که از گوشت بوقلمون تهیه می ­شود ممکن است به اندازه همبرگر گوشت گاو چربی اشباع داشته باشد و این مستقیماً به میزانی از گوشت های تیره که در ترکیب آن به کار رفته، بستگی دارد.

گوشت بوقلمون حاوی میزان بالاتری از سلنیوم نسبت به گوشت گاو و مرغ است. مطالعات نشان می ­دهند که دریافت بالاتر سلنیوم، خطر سرطان های رودۀ بزرگ، پروستات، ریه، مثانه، پوست، مری و معده را کاهش می دهد.

نظرات بسته شده است.