چند ادویه ضد کلسترول

همان طور که می دانید کلسترول بالا، خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته را در پی دارد. به گزارش اکونومیست ، طبق گفته های معاون وزیر بهداشت، ۱۵ میلیون نفر در ایران کلسترول بالایی دارند.

بعضی از مواد خوراکی باعث کاهش کلسترول می شود از جمله :

سیر، سیر به همان اندازه که خاصیت آنتی اکسیدانی بالایی دارد، خواص آنتی بیوتیکی و ضد ویروسی و ضد قارچی فوق العاده ای نیز دارد. علاوه بر این ها سیر به دلیل  کاهش کلسترول بد خون که LDL نامیده می شود نیز طرفداران زیادی دارد.
سیر همچنین فشار خون را کاهش می دهد. اضافه کردن سیر به انواع سوپ، سس  ، سالاد و دیگر غذاها یک راه ساده برای بهره گیری از آثار مفید این گیاه است.
زنجبیل:زنجبیل موجب کاهش کلسترول و در نتیجه کاهش تشکیل پلاک در رگ های خونی می شود. این امر به کاهش آترواسکلروزیس، همان عامل ایجاد بیماری های قلبی و سکته می انجامد؛ اما برای اثبات این آثار به انجام مطالعات بیشتری نیاز است.
زنجبیل نه تنها طعم خوبی به غذاهای گوشتی و نان ها می دهد، بلکه طعم تند و خاصی نیز به چای و دیگر نوشیدنی ها می دهد که بسیار دلپذیر است؛ به ویژه در روزهای سرد زمستان.
زردچوبه:زردچوبه به  پایین آمدن کلسترول و جلوگیری از تشکیل پلاک یا همان گرفتگی عروق کمک می کند و خطر ابتلا به بیماری های قلب را کاهش می دهد. مطالعات روی نمونه های آزمایشگاهی نشان می دهد زردچوبه از تجمع پلاک ها جلوگیری می کند؛ اما این اثرات زردچوبه و مقدار مورد نیاز برای داشتن چنین اثری در انسان ها هنوز مشخص نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.